ח”כ מעוז חשף בשיחה בישיבת איתמר: עומדים מאחורי הפעולות לפרישת אורבך והפלת הממשלה

יו”ר מפלגת נעם ח”כ אבי מעוז התייחס בשיחה עם תלמידי הישיבה הגבוהה באיתמר לניסיונות השונים להפיל את ממשלת בנט-לפיד.

בתחילה שיתף מעוז את תלמידי הישיבה מדוע לדעתו הממשלה כל כך רעה למדינת ישראל: “מהות החילוק מבחינתי בין הקואליציה לאופוזיציה זה עניין הזהות היהודית. אמרו לי העמותות, שהם פונים לחברי כנסת מהציונות הדתית, והם מפנים אותם אליי. זה לא פופולארי, אלה נושאים ‘נפיצים’ שאף אחד לא רוצה להתעסק איתם”.

“ביום רביעי עולה הצעת החוק שלי בעניין סמכות בתי הדין הרבניים. אני מבקש שיתאפשר לשני אנשים המסכימים לדון בעניינם בבית הדין הרבני, כעת זה לא מתאפשר. ניסיתי לדבר עם מתן כהנא, שאמר לי שהוא תומך בזה, אך לבסוף איש מהקואליציה לא תומך בזה. מה מפריע לך שאני רוצה לדון בענייני בבית הדין הרבני? למה ללפיד יש וטו בעניינים האלה? כי זה מחזק את בתי הדין הרבניים, ואת זה לפיד לא יקדם”.

לשאלה מדוע לדעתו דווקא נתניהו הוא זה זה שצריך להיות ראש הממשלה ענה מעוז כי “בנימין נתניהו הוא המועמד המוביל לראשות הממשלה לעומת שאר המתמודדים. אני מכיר את נתניהו עשרות שנים מאז שהיה שגריר ישראל באו”ם. הלכנו אליו, כחלק מהמסע שלנו לשחרורו של נתן שרנסקי. בחצי שעה הוא ניתח את היחסים של ארה”ב ורוסיה, הגה אסטרטגיה, וזה מה שעשינו ושרנסקי שוחרר”.

”נתניהו הוביל את מדינת ישראל שנים רבות, ועשה המון טוב למדינת ישראל. מכל המועמדים, נתניהו הוא היחיד שיכול להוביל את מדינת ישראל. רצון העם הוא שנתניהו יוביל את המדינה. רוב רובו של עם ישראל רוצה את נתניהו כמנהיג. כל מי שמתנגד לו הם אנשים כפויי טובה”.

מעוז גם סיפר על המאמצים שלו להפיל את הממשלה, ובמיוחד במאמץ מול חבר הכנסת ניר אורבך. “אנחנו עושים מאמצים כבירים כדי להפיל את הממשלה. הממשלה הזאת עושה הכל בגלוי, בצורה מוצהרת. שר הבריאות אוסר טיפולים פסיכולוגיים לאנשים בעלי נטייה הפוכה. הממשלה הזאת גורמת נזקים תודעתיים אדירים. אנחנו מעורבים בזה ברמה האישית. ח”כ ניר אורבך עשה מעשה אמיץ. גם ההפגנות שהתקיימו תחת ביתו, היה בעידוד שלנו, של המפלגה, ואני מקווה שהממשלה תיפול”.

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר