פרשת תרומה בנעם

“אשר תשים לפניהם”: קודם החוק שישיב לבתי הדין את הסמכות לדון דיני ממונות

ביום רביעי השבוע הצביעה הכנסת בקריאה טרומית בעד הצעת החוק שתחזיר לבתי הדין הרבניים את הסמכות לדון בדיני ממונות. לאחר ההצבעה הודיעה המפלגה:

“ברוך ה’, הכנסת הצביעה היום בקריאה טרומית בעד הצעת החוק שסגן השר מעוז מקדם למעלה משנה, שתחזיר לבתי הדין הרבניים את הסמכות לדון בענייני ממונות – כפי שהיה עד לפסיקת בג”ץ שאסרה זאת. כך ראוי למדינה יהודית, ואנו נמשיך ונקדם את החוק עד לחקיקתו הסופית והמלאה”.

הממשלה הצביעה בעד הקמת הרשות לזהות לאומית יהודית בראשות סגן השר מעוז

ביום ראשון אישרה הממשלה את הקמת הרשות לזהות לאומית יהודית בראשות סגן השר ח”כ אבי מעוז. המפלגה פרסמה לאחר ההחלטה:

“שמחים על ההחלטה להקים את הרשות לזהות יהודית לאומית בראשות סגן השר מעוז, כפי שסוכם בהסכמים הקואליציוניים. בעז”ה בקרוב תקום הרשות ותחזק את זהותה היהודית של המדינה לאחר שנים של פגיעה בה על ידי ארגוני הפרוגרס הרדיקלי ומדינות זרות. בשם ה’ נעשה ונצליח”.

נגן וידאו

“אתה מבין אהרון ברק? נציגי העם הכריזו על מדינה יהודית”

יו”ר מפלגת נעם סגן השר ח”כ אבי מעוז התייחס במליאת הכנסת להתפרעויות של מחנה השמאל לקראת ההצבעה על הרפורמה במערכת המשפט. בין היתר אמר מעוז:

“קיבלנו על עצמנו להתנהל על פי רצון הרוב. ככה זה היה מימיה הראשונים של המדינה. ההסכמה שאיפשרה את הקמת המדינה ושמחזיקה אותנו כחברה מתפקדת זו צורת משטר שבה הרוב קובע… אבל אתם שוברים את הכלים, מסיתים, מאיימים במלחמת אחים, חוסמים כבישים, פוגעים בילדה עם צרכים מיוחדים, גונבים טנק, ועוד פורסים עליו את מגילת העצמאות. מה כתוב במגילת העצמאות? כתוב בה ש”בארץ-ישראל קם העם היהודי”. לא ערביי יו”ש והמסתננים מאפריקה, ששופטי בג”צ מעדיפים את רווחתם על פני רווחת אזרחי המדינה. מוזכרת בה הזכות על כל הארץ, זכות ששופטי בג”צ לא מכירים בה, אלא רואים בנו כובשים זרים בארצנו. כתוב בה ש”חברי מועצת העם, נציגי הישוב העברי והתנועה הציונית … מכריזים בזאת על הקמת מדינה יהודית”. אתה מבין אהרן ברק? נציגי העם היהודי הכריזו על מדינה יהודית. לא על מדינת כל אזרחיה או כל מסתנניה”.

נגן וידאו

בהתנתקות הרצוג לא דיבר על בוקר קשה ולא הציג תוכנית למניעת הקרע

סגן השר ויו”ר מפלגת נעם ח”כ אבי מעוז התייחס בנאום במליאת הכנסת לדברי הנשיא הרצוג, שאמר יום לאחר אישור הרפורמה המשפטית בקריאה ראשונה בכנסת ש”זהו בוקר קשה, ועל הקואליציה לגלות אדיבות של מנצחים”:

“זוהי הנדסת תודעה שמנסה למנוע מנבחרי רוב העם לממש את הערכים שבשמם נבחרו. למיטב זכרוני, בי”א בחשון תשס”ה, לאחר ההצבעה על תוכנית ההתנתקות, חה”כ הרצוג לא דיבר על בוקר קשה. נדמה לי שבז’ באדר א’ תשס”ה, כאשר חוק יישום תכנית ההתנתקות עבר בכנסת, שר הבינוי והשיכון הטרי הרצוג לא הציע מתווה למניעת הקרע בעם. ואינני חושב שבי’ באב באותה שנה, כאשר החל הגירוש הנורא של המתיישבים הגיבורים, השר הרצוג קרא לקואליציה שבה היה חבר לגלות נדיבות של מנצחים”.

המשטרה מנעה מצעירי נעם להתפלל ברחבה הדרומית של הכותל

עשרות צעירי נעם הגיעו ביום רביעי, ר”ח אדר, לרחבה הדרומית של הכותל המערבי, במטרה להתפלל במקום. שוטרים שהוצבו במקום קיבלו הוראה שלא לאפשר להם להתפלל שם, ופינו אותם בצורה אלימה. הפעילים עברו לרחבה המרכזית של הכותל, וערכו תפילת ראש חודש. לאחריה קיימו הרקדה, ושמעו דברי חיזוק מיו”ר צעירי נעם בנימין אשר שאמר בין היתר: “כל אחד שהגיע לפה מחזק את האחיזה של עם ישראל בכותל. אנחנו עובדים לטווח ארוך, ויודעים שהתיקון שב”ה אנחנו זוכים להיות שותפים לו הוא ארוך. העובדה שנתנו לרפורמים להיכנס לרחבה ואותנו פינו חושפת חלק מהבעיות במשטרה, ואנחנו יודעים ופועלים שכל המערכות עוד יתוקנו”.

נגן וידאו

הנרטיב בעניין הסובלים מדיספוריה מביא להגברת האובדנות

הכנסת קיימה השבוע דיון לציון היום למניעת אובדנות. במסגרת הדיון הראה סגן השר אבי מעוז בנאום שנשא במליאה כיצד הנרטיב שרבים מפיצים בעניין נערים הסובלים מדיספוריה מגדרית, כביכול חייבים לעשות להם ‘התאמה מגדרית’ בדחיפות, לא רק שאינו מונע אובדנות, אלא שהוא גורם לאובדנות מוגברת. בין השאר אמר מעוז:

“למרות שישנם דיווחים על מחקרים או סקרים שונים שמדווחים על 41% של ניסיונות התאבדות בקרב טרנסג’נדרים, כבר הוכח שהמחקרים הללו היו באיכות ירודה… גם מחקר אחר שטען שחוסמי התפתחות מינית הם הכרחיים למניעת התאבדות הופרך… אמנם בטווח הקצר הטיפולים המכונים ‘התאמה מגדרית’ עשויים להביא לשיפור בכמה מדדים של אובדנות בתקופת האופוריה הראשונית, אולם מחקר האורך היחיד שבוצע, הראה שכמה שנים לאחר תהליכי הסירוס והכריתה יש קפיצה באובדנות, עד לפי 19 מהאוכלוסייה הכללית”.

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר