פרשת תצווה בנעם

ח”כ מעוז: מעריך את המאמצים של רה”מ נתניהו להסיר את החסמים

עם כניסת התפטרותו מהממשלה, הודיע ח”כ אבי מעוז:

מעריך מאוד את המאמצים של ראש הממשלה בנימין נתניהו וצוותו להסיר את החסמים להקמת הרשות לזהות לאומית יהודית ולמימוש ההסכמים הקואליציוניים, ואני בטוח שמאמצים אלו ישאו פרי בקרוב. בינתיים, החל מהערב, אני חוזר לתפקד כחבר כנסת מהקואליציה ואני מתחייב לממש מהכנסת את מה שהתחייבנו לציבור – לשמור ולחזק את צביונה היהודי של מדינתנו האהובה.

כבר הערב הגשתי את הצעת החוק לשמירה על קדושת הכותל, את הצעת החוק שתגן על ילדי ישראל מפני הטרלול המגדרי ואת הצעת החוק להגדרת מיהו יהודי במרשם האוכלוסין.

נגן וידאו

מנכ”ל נעם עושה סדר: “בחרנו בדרך בה נוכל לפעול לחיזוק הזהות היהודית”

בריאיון ליוסף רוסו בערוץ TOV בעניין התפטרותו של ח”כ מעוז מהממשלה, אמר מנכ”ל מפלגת נעם אלקנה באב”ד, בין היתר:

נחזק את הממשלה או מבפנים או מבחוץ. לתפקיד של סגן שר יש משמעות אם הוא בא עם יכולת לבצע, כלומר סמכויות ותפקידים. זה יאפשר לנו לחזק את הצביון היהודי של המדינה. אמרנו לראש הממשלה שאנחנו לא לחוצים על תפקיד של סגן שר, אפשר לקדם את הדברים האלה מהכנסת, להגיש הצעות חוק, לערוך דיונים בוועדות. אפשר לעשות את זה מתפקיד סגן שר במשרד ראש הממשלה כשמקימים את הרשות לזהות לאומית יהודית, שדרכה דרך שיתוף פעולה עם משרדי הממשלה השונים לקדם את הדברים האלה. הבירוקרטיה במדינת ישראל כידוע ומפורסם היא דבר מאוד חמור ומאוד מעכב, ובממשלה הזו הפקידים עושים את המאמצים הכי חמורים שלהם כדי לעכב ולהקשות, ובהחלט נדרש מנתניהו ולשכתו מאמצים גדולים יותר בשביל להצליח להקים את הרשות ולעגן תחתיה את הסמכויות והתקציבים שנדרשים, וכל עוד הדברים האלה לא קורים אנחנו מעדיפים להיות בכנסת, וממנה להגיש הצעות חוק ודיונים… המהלך שעשינו אינו איום ולא הלחצה, אלא בחירת הדרך הנכונה לפעול. בהחלט מעריך שהדברים יסודרו כך שנוכל לחזוק לפעול מהממשלה”.

אגרת לפעילי המפלגה: בעקבות פניותיכם – מבקש להסביר את הצעד שנקטתי

באגרת ששלח לפעילים, כתב יו”ר נעם ח”כ אבי מעוז בין היתר:

הממשלה הזאת טובה מאות מונים יותר מהממשלה הקודמת, ואנחנו נעשה הכל כדי שהיא תמלא את ימיה. צריך סבלנות רבה כדי לתקן את כל נזקי הממשלה הקודמת.

אני מבקש להבהיר: אין כאן הרמת ידיים, לא כניעה ולא ייאוש. להיפך: אנו ממשיכים ביתר שאת לפעול לחיזוק הזהות היהודית ולתיקון הנזקים של עשרות שנות חדירה פרוגרסיבית-רגרסיבית לכלל המערכות הציבוריות. לא התפטרתי מהקואליציה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו. לא עברתי לאופוזיציה ובוודאי שאיני מתכוון לפעול נגד הממשלה או הקואליציה. הצעד שעליו הודעתי הוא בתמצית – מעבר מהרשות המבצעת לרשות המחוקקת בתוך הקואליציה… כיון שלא הצטרפתי לממשלה בשביל התואר, הכבוד או המשרד, אלא בשביל לפעול – המצב הזה הביא אותי להודיע על התפטרות מהממשלה וחזרה לכנסת”.

מתרחבים ומתבססים: הושק סניף נעם באריאל

באירוע בהשתתפות יו”ר מפלגת נעם ח”כ אבי מעוז ומנכ”ל המפלגה אלקנה באב”ד הושק סניף נעם בעיר אריאל. באירוע אמר מעוז לחברי הסניף ולתושבי העיר שהשתתפו בהשקת הסניף: “הסניף המקומי שאנחנו פותחים היום באריאל יביא בעז”ה לחיזוק הזהות היהודית של העיר אריאל, שהיא עיר עם פוטנציאל גדול להתפתחות בכל המישורים”. הסניף החדש באריאל מצטרף לשורת סניפים שהושקו בחודשים האחרונים בערים שונות, ביניהן חדרה, עכו, אשקלון, חריש ועוד. סניפים נוספים ייפתחו בחודשים הקרובים, לקראת הבחירות לרשויות המקומיות ולמועצות הערים שיתקיימו בעוד כשמונה חודשים.

לפני אירוע השקת הסניף התקיימה פגישה חמה של ראש עיריית אריאל אלי שבירו עם ח”כ מעוז. ראש העיר העלה נושאים שחשובים לו לקדם בעיר, ומעוז הסביר את המטרה שבהקמת סניף נעם בעיר: חיזוק הזהות היהודית באריאל. בהמשך הערב התקיים ‘שולחן עגול’ עם ראשי ארגונים שקשורים לזהות יהודית בעיר. ראשי הארגונים סיפרו לח”כ אבי מעוז על פעילותם, והעלו בקשות וצרכים שונים.

נגן וידאו

מדוע השמאל פועל בצורה קיצונית כל כך? התשובה הפשוטה והתשובה העמוקה

בנאום שנשא במליאת הכנסת אמר ח”כ אבי מעוז:
האליטה, בסיוע קרנות ומדינות זרות, מיקדה את אחיזתה במערכת המשפט, בתקשורת, באקדמיה, בתרבות, בצה”ל ובמערכת החינוך… זה ההסבר הפשוט לעניות דעתי לעוצמת החריפות של מחאת השמאל שמאיימת לשרוף את המדינה. נציגי ההמון, רוב העם, פשוט העזו להרים ראש ולמרוד בשלטונם ארוך השנים.
אבל נראה לי שמתרחש פה תהליך יותר עמוק ושורשי.
מה שמפחיד אותם יותר מכל זו הזהות הפנימית שלהם. אמת מפחידה, כי האמת מחייבת. משפחה זה דבר מחייב, ולכן הם מנסים לרסק את מעמד המשפחה, ע”י יצירת אלטרנטיבות לכאורה. זהות לאומית מחייבת, ולכן איפשרו השתלטות של המסתננים על דרום ת”א וחסמו את הדרכים לגרשם. זהות יהודית מחייבת, ולכן ארגונים רפורמיים ואנטי יהודיים בגיבוי בג”ץ קידשו מלחמה על כל מה שמריח ריח של זהות יהודית”.

נגן וידאו

שופטים יהודים מוכנים לשלם בדם אחיהם כדי לשמור על זכויות האדם של האויב

ח”כ אבי מעוז אמר בנאום דקה על הנדסת תודעה מס’ 79:

“לאורך השנים, יועמ”שים ושופטי העליון מנעו שימוש בגירוש משפחות מחבלים כהרתעה, למרות שגורמי הביטחון ראו אותה כאפקטיבית למניעת פיגועים. שופטי בג”ץ קבעו שאין לפגוע בבני המשפחות אם לא היה להם קשר לאירוע ולא נשקפת סכנה מהם, ואני מצטט: “גם אם יוכח כי תיחום מקום המגורים של בן המשפחה עשוי להרתיע מחבלים אחרים מביצוע פעולות טרור”. ועוד ציטוט: “ביטחון המדינה אינו יכול לקבל את מלוא ההגנה כאילו אין זכויות אדם. נדרש איזון עדין ורגיש. זהו מחיר הדמוקרטיה. זהו מחיר יקר, אשר כדאי לשלמו”.

שופטים יהודים מוכנים לשלם בדם אחיהם כדי לשמור על זכויות אדם של האויב. זוהי איננה רגישות מוסרית. זוהי הנדסת תודעה וחרפה מוסרית”.

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר