פרשת תולדות בנעם

שלום לכם!

ברכת ד’ עליכם וחודש טוב ומבורך. יהי רצון שנזכה לראות ניסים ונפלאות כבימים ההם גם בזמן הזה. כמידי ראש חודש, מתכננות נשות הפרובוקציה להגיע לרחבת הכותל המערבי, להפריע למתפללים ולבזות את המקום הקדוש ביותר אליו יכול עם ישראל להגיע, בסמוך לבית קודשנו שייבנה במהרה בימינו אמן. עם הקמת הממשלה היהודית-לאומית בקרוב בעז”ה, נשים סוף לחילול השם הזה. אני מתחייב לפעול בכל מאודי שבכותל המערבי, הקדוש לכל ארכו, יתנהלו התפילות והמנהגים רק על פי פסקי הרבנות הראשית לישראל. שבת שלום, חודש טוב ובשורות טובות! ח”כ אבי מעוז

נגן וידאו

ח”כ מעוז לשאשא-ביטון: “איך את רוצה שאפנה אלייך – גברתי השרה או אדוני השר?”

ח”כ אבי מעוז התייחס במליאת הכנסת להוראות שהוציא משרד החינוך לפיהן יש לפנות לתלמיד בלשון נקבה אם הוא מבקש זאת.

“הזכות הבסיסית של כל ילד לגדול בסביבה שמעניקה לו את הביטחון והוודאות הללו” אמר מעוז. “הזכות לאב ואם. לכל ילד הזכות לדעת מיהו, מה המטען הגנטי שהוא נושא, מיהם האב והאם… מיהם קרובי משפחתו מצד אימו ואביו, ומיהם הדמויות מהעבר שהוא הצאצא שלהם”.

מעוז הוסיף: “לא יעלה על הדעת שרגע לפני ששרת החינוך מסיימת את תפקידה היא מפרסמת מסמך של השירות הפסיכולוגי הייעוצי במשרד החינוך, שכל מהותו זו כפיית טרלול פרוגרסיבי וטשטוש זהויות על מערכת החינוך. גברתי שרת החינוך, איך את רוצה שאקרא לך גברתי השרה או אדוני השר? מישהו שאל את ההורים אם הם מוכנים שיטרללו את הילדים שלהם על מגדרים שונים ומשונים?”

נגן וידאו

הפרדה בין גברים לנשים זו לא הדרת נשים, אלא האדרת נשים

יו”ר מפלגת נעם ח”כ אבי מעוז אמר בנאום הנדסת תודעה מס’ 61:

“רק עלו הכותרות על הרצון לתקן את המציאות המעוותת שבה מונעים מנשים וגברים דתיים וחרדים להשתתף בלימודים אקדמיים ובאירועי תרבות בהתאם לאמונתם, וישר קפצו חברי השמאל בזעקות שבר על הפרדה מגדרית ועל הדרת נשים מהמרחב הציבורי כאילו עוד רגע כולאים נשים במכלאות. עוד הנדסת תודעה רדודה… למנוע מנשים את הזכות ללמוד באקדמיה בהפרדה בהתאם לאמונתן זו הדרת נשים. למנוע מסטודנטיות את האפשרות לרקוד מאחורי מחיצה בהתאם לצניעותן זו הדרת נשים. למנוע מנשים את הזכות שלא להצטופף עם גברים במופע תרבות כדי שיוכלו לשמור על כבודן זו הדרת נשים”.

נגן וידאו

איראן זה כאן? הנדסת תודעה!

בנאום ה-62 בסדרת דקה על הנדסת תודעה, התייחס ח”כ אבי מעוז למתקפות של חברי הממשלה היוצאת בהם הם טוענים כי ‘איראן זה כאן’.

“לוקחים את הדימוי הכי מפחיד ומאיים, ומלבישים אותו על מדינת ישראל – איראן זה כאן. נשים דתיות רוצות לשבת בהופעה או ללמוד באקדמיה בנפרד? איראן זה כאן. חוק הגיור יתוקן כדי לעצור את ירידת אחוז היהודים במדינה? איראן זה כאן.

הפעם הם צודקים, איראן אכן הייתה כאן. עם גניבת השלטון ועם הדיקטטורה המשפטית שעיקרה את הדמוקרטיה ממשמעותה. אבל אחרי הבחירות איראן כבר לא כאן. אנחנו באנו ליישם את הערכים שבשמם נבחרנו ולהחזיר למדינת ישראל את זהותה היהודית, ואני ממליץ לכל חבריי לקואליציה הבאה לזכור זאת. מדינה יהודית זה כאן”

נגן וידאו

טשטוש הזהויות הפרוגרסיבי: מהזהות האישית, דרך המשפחתית ועד ללאומית

בריאיון ליעקב ברדוגו וטל מאיר בערוץ 14 התייחס ח”כ אבי מעוז להנחיות שפרסם משרד החינוך בעניין ‘התייחסות מגדרית’ לתלמידי ישראל.

בין יתר הדברים אמר מעוז:

בעזרת ה’ תקום ממשלה מהר. הדרישה העיקרית שלי במשא ומתן היא זו: צריך להקים רשות, הרשות הזו היא הרשות לזהות יהודית, והיא באה לעשות קודם כל סור מרע – לבדוק איפה חדרו ארגוני הפרוגרס הרדיקלי בכל המערכות הציבורויות. זה במערכת החינוך, זה בצבא… צריך לתקן מה שהיה בשנה וחצי האחרונות. אני הח”כ היחידי שמדבר על זה, אני לקחתי על עצמי את המשימה הזו”

נגן וידאו

ללמוד מהקהילה האתיופית את המסירות לזהות היהודית

השבוע חל חג הסיגד. בנאומו בכנסת לרגל החג אמר ח”כ אבי מעוז:

“הקהילה, ששורשיה נמצאים בהיסטוריה הרחוקה מאוד, עברה לאורך שנות קיומה הארוכות את כל ייסורי הגלות, כולל מצבים חומריים קשים, ניסיונות לבוללה ולהטמיעה בקרב הגויים, מלחמות ואפילו תוכנית השמדה בתקופת השואה תחת השלטון האיטלקי. למרות כל זאת, הקהילה שמרה בצורה מופלאה ומעוררת השתאות על דבקותה באמונתה, בתורתה ובמסורותיה… מסירות הנפש כנגד התבוללות וטמיעה, דבקות בלתי מתפשרת בתורת ישראל ובמסורת וכיסופים עזים לירושלים ולבניין בית המקדש, הם ערכי הנצח שחובה עלינו ללמוד ולסגל מקהילה מופלאה זו. חג סיגד שמח”

נגן וידאו

ח”כ מעוז בניחום אבלים אצל משפחת אביחי: “צריך להקים ממשלה בהקדם”

ח”כ אבי מעוז הגיע לנחם את משפחתו של תמיר אביחי הי”ד, יחד עם ראש מועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

בצאתו מניחום האבלים אמר מעוז:

“זאת תזכורת כואבת מאוד, אבל גם מלאת נחמה. תזכורת שאנחנו צריכים להקים את הממשלה בהקדם האפשרי. אני קורא לכל שותפיי הקואליציוניים לעתיד – אנא התעשתו. בואו נקים את הממשלה כמה שיותר מהר. הממשלה הנוכחית צריכה ללכת הביתה, ואנחנו צריכים להתחיל למשול.

פגשתי כאן אנשים נחושים להמשיך את מפעל התיישבות ברחבי ארץ ישראל, וברחבי השומרון, ואנחנו נעזור להם מתוך הממשלה ככל שנוכל”.

 

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר