פרשת שמות בנעם

שת”פ בין סגן השר מעוז לרבנות הראשית: “הסמכות ההלכתית העליונה בנושאי יהדות וגיור”

יו”ר מפלגת נעם סגן השר ח”כ אבי מעוז נפגש העם הרב הראשי לישראל הרה”ג הרב דוד לאו.

מעוז, שיהיה ממונה על ארגון נתיב, אמר לרב לאו כי הוא רואה חשיבות רבה בהגברת שיתוף הפעולה בינו לבין הרבנות הראשית בנושאי בירורי יהדות. “הקשר ההדוק על בסיס קבוע ביני לבין הרבנות הראשית ייעל את התהליכים ויסייע לאלפי האנשים הנמצאים בעיצומם של תהליכים לבירור יהדותם”.

עוד אמר סגן השר אבי מעוז לרב הראשי לישראל כי הוא רואה ברבנות הראשית “הסמכות ההלכתית העליונה בנושאי יהדות וגיור”.

מעוז סיפר כי בהסכמים הקואליציוניים דרשה נעם לתת מקום של כבוד לרבנות הראשית לישראל על ידי הקמת מבנה ייעודי שישמש את הרבנות הראשית ואת הרבנים הראשיים כאחד מסמלי השלטון של המדינה היהודית.

“כמו שיש בית ראש הממשלה ובית נשיא המדינה – יהיה בית לרבנות הראשית לישראל”.

נגן וידאו

סגן השר מעוז עונה לזעקותיו של אהרן ברק: דמוקרטיה אינה שלטון בג”ץ

סגן השר במשרד ראש הממשלה ח”כ אבי מעוז התייחס לדברים שאמר השבוע נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק בעניין הרפורמה המשפטית המתוכננת.

“אהרון ברק דיבר השבוע על סכנה ברורה ומוחשית לדמוקרטיה ועל תחילת חורבן הבית השלישי. האיש החזק ביותר במדינת ישראל בעשורים האחרונים, שהפך את עצמו ואת רשות המשפט שעמד בראשה לשליטה דיקטטורית דה-פקטו, וזאת על ידי שימוש בחוק שהועבר באישון לילה על ידי רוב מקרי של נבחרי הציבור ברשות המחוקקת, בזמן שלתומכים בחוק אין מושג איזה שימוש דרמטי ייעשה בו, הוא, בכבודו ובעצמו, זועק על כך שממשלה, שנבחרה ברוב ברור ומובהק, מבקשת לממש בצורה הכי דמוקרטית וחוקית שיש, את הערכים שבשמם היא נבחרה”.

“האם הדמוקרטיה היא שלטון החוק? הרי כל הזמן רוממות שלטון החוק בפיכם. אתם הדואגים לכאורה לשלטון החוק, ואנחנו, לטענתכם, האיום על שלטון החוק. אבל זוהי הנדסת תודעה מזוקקת. הדמוקרטיה איננה שלטון החוק, אלא שלטון המחוקק. מהות הדמוקרטיה היא: שלטון העם באמצעות נציגיו הנבחרים בבית המחוקקים. לא שלטון החוק ולא שלטון הבג”ץ. אלא שלטון העם. שלטון המחוקק”.

נגן וידאו

סגן השר מעוז לשופטי בג”ץ: “אתם נמצאים בניגוד עניינים”

סגן השר ח”כ אבי מעוז התייחס לעתירה המבקשת למנוע מרה”מ נתניהו לדון בתכנית לתיקון מערכת המשפט, כיון שנתניהו נמצא “בניגוד עניינים”. בנאומו בנושא הנדסת תודעה מספר 72 אמר מעוז: “העתירה הזאת היא הנדסת תודעה מעצם מהותה. בדיוק ההיפך. שופטי בג”צ הם הם הנמצאים בניגוד עניינים חריף ומובהק כלפי הנושא הזה. מי אמור, על פי הצדק, המוסר והנורמות הכי בסיסיות של מנהל תקין לפסול את עצמו מלדון בתוכנית המדוברת, אם לא השופטים, ובראשם הנשיאה, שהתוכנית עוסקת בסמכויותיהם ובבחירת חבריהם? אני ממליץ לשופטי בג”ץ לדחות על הסף כל עתירה בנוגע לתוכנית של השר לוין בגלל ניגוד העניינים המובנה והמהותי שיש להם בנושא הזה. וכדברי חז”ל במסכת בבא בתרא דף ט”ו על הפסוק ‘ויהי בימי שפוט השופטים’, אם שופטי בג”ץ יאמרו לנו ‘טלו קיסם מבין שיניכם’, נאמר להם ‘טלו קורה מבין עיניכם'”

מפלגת נעם בתגובה לכתבה ב’הארץ’: ההסתה נגד ממשלת ישראל לא תעזור

מסע ההסתה נגד הממשלה ובפרט נגד נעם וסגן השר מעוז לא עוצר. הבוקר פורסמה כתבה בהארץ, שנועדה להשחיר את מו”ר הרב טאו, את סגן השר מעוז ואת המפלגה. בתגובה לכתבה פרסמה מפלגת נעם:
כך עיתון השמאל הפוסט-ציוני ‘הארץ’ מסית נגד סגן השר אבי מעוז: עושים סיכום לא מדוייק של ריאיונות שנתנו בכירי מפלגת נעם, ונותנים כותרת שקרית ומסיתה שלא קשורה לתוכן, ועוד מעיזים לכתוב על זה ‘תחקיר’.
ההסתה של מחנה השמאל נגד ממשלת ישראל לא תעזור. עם ישראל בחר בממשלה יהודית-לאומית. קבלו את רצון הבוחר!

סגן השר מעוז באירוע הצדעה לשליחי חב”ד

סגן השר אבי מעוז השתתף באירוע הצדעה לשלוחים שארגנו צעירי חב”ד. בין היתר שוחח סגן השר מעוז עם יו”ר צעירי חב”ד הרב אהרונוב, ושוחח איתו על הפעילות החשובה של השלוחים, ועל חיזוק הזהות היהודית של המדינה.

פעילי נעם היקרים – שימו לב

הבחירות מאחורינו וזה הזמן לנקות את הרכבים, להוריד את הפרסומות שלנו מהבחירות ולהתכונן לפרסומים החדשים על הבחירות המוניציפליות.
טיפ מקצועי – קומקום מים רותחים מסיר לגמרי את כל השאריות של מדבקת הרשת מהשמשה האחורית.

יישר כוח לכולם!

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר