פרשת קדושים בנעם

נגן וידאו

לפטר ולמנות

בראיון ברדיו קול ברמה קרא סגן השר אבי מעוז לפטר את שר הביטחון ולמנות במקומו את תא”ל עופר וינטר כמינוי מקצועי.

לעולם לא עוד

במאמר דעה שפירסם סגן השר אבי מעוז בערוץ 14 הוא הסביר מה אפשר להשוות לשואה במצבנו הנוכחי:

ביטוי השגור על לשוננו מאז קום המדינה הוא ‘לעולם לא עוד’, ביטוי שבא לומר כי נעשה כל שביכולתנו, כדי שלעולם העם היהודי לא יעמוד עוד בניסיון השמדה כפי שאירע על אדמת אירופה לפני שמונים שנה בצורה מזוויעה ונוראית שלא היה כמותה.

המוטיב הזה היווה גורם משמעותי בבניין הכח הצבאי של מדינת ישראל לאורך 76 שנותיה, כדי שאף גורם או מדינה לא יוכלו עוד להעלות בדעתם לבצע שוב ניסיון להשמיד את העם היהודי.

בשואה באירופה אירעו מעשי זוועה אכזריים ונוראיים ע”י הנאצים יימ”ש ועוזריהם משאר העמים, אבל אירועי זוועה אכזריים מעין אלו אירעו לאורך ההיסטוריה היהודית פעמים רבות, בשני החורבנות, במסעות הצלב, בפוגרומים ובעוד שלל הזדמנויות במהלך ההיסטוריה, וגם בארץ ישראל במהלך שנות שיבת ציון.

לא זהו ייחודה של השואה.

השואה הייתה ניסיון קר, מחושב ומאורגן להשמיד סופית את העם היהודי. ממש כמו תוכניתו של המן הרשע בפרס, אלא שהנאצים ימ”ש גם הצליחו חלקית במזימתם המרושעת.

בשמחת תורה תשפ”ד חווינו זוועות שמזכירות בדמיון מצמרר את הזוועות שעם ישראל חווה לאורך הדורות. במשך כמה שעות תושבי הדרום היו מופקרים לברבריות של המרצחים העזתים, כמעט ללא תפקוד של מדינה או צבא.

אולם, עם כל נוראותה של המתקפה בשמחת תורה, עם ישראל ומדינתו לא עמדו בסכנת השמדה, ולכן ההשוואה לשואה היא מוטעית, כפי שהדגיש זאת אתמול הרב הראשי לישראל לשעבר, הרב ישראל מאיר לאו שליט”א, ניצול שואה בעצמו.

אולם ישנו דבר שכן אפשר להשוותו ברמה מסוימת למה שקרה על אדמת אירופה לפני 80 שנה. מדינת ישראל, מאז הקמתה ועד היום, באופן ייחודי רק לה ולעם היהודי, נמצאת באיום השמדה קבוע. האויב הערבי, שמקיף אותנו במרחבי המזרח התיכון, שואף מאז אייר תש”ח (ואף לפני כן) להכחיד את הנוכחות היהודית בארץ ישראל.

אם חלילה ניכנע במערכה הנוכחית ולא נשלים את המלאכה בהכרעת האויב החמאסי, אם חלילה נוותר על הריבונות ועל העצמאות שלנו ונהפוך להיות סוג של מדינת חסות, אם תושבי הצפון והדרום לא יוכלו לחזור בבטחה לבתיהם, אנחנו אכן מכניסים את עצמנו לסכנה קיומית.

יש לנו ודאות מוחלטת בתהליך הגאולה האלוקי שהחל לפני יותר ממאתיים שנה עם תחילת שיבת ציון, ושקיבל ‘עליית מדרגה’ עם הקמת המדינה. ‘גאולה שלישית אין לה הפסק’. תהליך הגאולה לא ייקטע ולא ייעלם. אבל יחד עם זאת, איננו יודעים אלו אתגרים וקשיים עוד נכונים לנו, ואוי לנו אם לא נפעל בכל הכוח כדי להסיר את האיום הקיומי מעלינו. קל וחומר שאסור לנו לצעוד בכיוון שעלול לקרב אותו.

לעולם לא עוד.

להודות על הניסים

בפוסט שפירסם סגן השר אבי מעוז הוא קרא להודות על נס גבורת העמידה של ראש הממשלה.

להודות על הניסים.

גם על הנס, הבלתי מובן מאליו, שבו ראש הממשלה עומד בגבורה במשך חודשים ארוכים כנגד לחצים אדירים של האמריקאים, האירופאים, האו”ם, התקשורת הישראלית ברובה, אנשי אופוזיציה, חברים בממשלתו, ה’לשעברים’ וחלק ממערכת הביטחון, לחצים שמטרתם להיכנע, להפסיק את המלחמה ולהידרדר לכיוון הקמת מדינת אויב פלשתינאית.

גבורה זו עומדת בשורה אחת עם הגבורה של בן גוריון להכריז על הקמת המדינה מול לחצים אמריקאיים ונוספים, גבורת ההחלטה של אשכול לצאת למתקפה על אויבינו בפתיחת מלחמת ששת הימים, הגבורה של גולדה מאיר בעמידתה מול הלחצים האמריקאיים לוותר על הישגי מלחמת יום כיפור, גבורת ההחלטה של בגין על ההפצצה של הכור בעיראק וגבורת העמידה של ראש הממשלה נתניהו עצמו במשך שמונה שנים מול לחצי אובמה בעניין חלוקת הארץ לשתי מדינות.

גם על כך ראוי היה לערוך תפילות הודיה.

אבינו שבשמים, צור ישראל וגואלו,

ברך את מדינת ישראל, ראשית צמיחת גאולתנו.

הגן עליה באברת חסדך, ופרוס עליה סוכת שלומך,

ושלח אורך ואמיתך לראש הממשלה, בנימין בן צילה, שריה ויועציה, ותקנם בעצה טובה מלפניך.

חזק את ידי מגיני ארץ קודשנו,

והנחילם ישועה, ועטרת ניצחון תעטרם,

ותן בהם עוז וגבורה ואמונה,

להכרית את כל אויביך,

לרשת את כל ארצך,

להשיב את כל בניך ובנותיך,

להסיר את החרפה ואת חילול שמך,

ושכל חיילינו ישובו בריאים ושלמים בגופם ובנפשם,

ונתת שלום בארץ ושמחת עולם ליושביה.

בניסן נגאלו ובניסן נגאלים בע”ה.

חודש טוב לכל בית ישראל.

הקדוש והגיבור

בתגובה להודעה על הרצחו של אליקים שלמה ליבמן הי”ד פירסם סגן השר אבי מעוז:

משפחת ליבמן, אליהו ואבישג אצילי הנפש, איתכם באבלכם הכבד על הרצחו של בנכם הקדוש והגיבור אליקים שלמה הי”ד, שמסר נפשו על הצלת אחיו וכבוד אחיותיו.

המקום ינחם אתכם בתוך שאר אבלי ציון וירושלים.

‘א-ל נקמות ד’, א-ל נקמות הופיע’.

סוף להסתה

בהמשך להחלטה לסגור את ערוץ אל-ג’זירה בישראל כתב סגן השר אבי מעוז:

סוף סוף סוגרים את ערוץ ההסתה. אחרי שסגרנו את ערוץ אל ג’זירה, הגיע הזמן לסגור את סניף אונר”א בירושלים שתמך ותומך בארגון הטרור חמאס.

לפעול בכל הכוח

לאחר מתקפות החיזבאללה בצפון כתב סגן השר אבי מעוז:

התמונות הקשות מהצפון בימים האחרונים מחייבות אותנו לפעול בכל הכוח נגד ארגון הטרור חזבאללה והעומד בראשו חסן נסראללה. צו השעה – הרחקת חיזבאללה אל מעבר לליטאני, החזרת ההרתעה והשבת תושבי הצפון אל בתיהם.

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר