פרשת יתרו בנעם

נגן וידאו

סגן השר אבי מעוז: דורש מבג”ץ לא להתערב במנהגי התפילות בכותל

סגן השר ח”כ אבי מעוז אמר בהצהרה לתקשורת:
“החודש ייערך דיון בבג”ץ בעניין הכותל המערבי. הדבר משול בעיניי למצב שבו תוגש עתירה לבג”ץ על ידי מוסלמים שידרשו לייחד מקום במסגד אל-אקצא לתפילה עם נעליים. וכי יעלה על הדעת שבג”ץ יתערב בכך? או למקרה בו יוגש בג”ץ ע”י קבוצת נוצרים שיעתרו לקיים תפילה בנוסח חדש שהם המציאו בתוך כנסייה. לא יעלה על הדעת שבג”ץ יתערב במקרים אלו.

“אני דורש מבג”ץ להפעיל את אותו שיקול דעת של אי התערבות במקומות הקדושים לנצרות או לאיסלאם גם ביחס למקומות הקדושים ליהדות, ובוודאי כאשר אנחנו מדברים על מקום מקודש כמו הכותל המערבי במדינה היהודית. עוד נקודה למחשבה מדוע חייבים להחזיר את האיזון בין הרשויות. זהו נושא קלאסי, שרק הממשלה אחראית עליו, והסמכות הדתית העליונה במדינת ישראל, כלומר הרבנות הראשית, אחראית לטפל בו ולקבוע את סדרי התפילות הנהוגים בו.

“אני דורש מבג”ץ שלא יתערב!”

נגן וידאו

דמוקרטיה היא שלטון העם, אבל בעיני אהרון ברק האליטה הנאורה מחליטה

בנאום ה-76 בסדרת נאומי דקה על הנדסת תודעה דיבר סגן השר ח”כ אבי מעוז על המושג דמוקרטיה. בין היתר אמר מעוז:

“מקורה של המילה דמוקרטיה הוא משתי מילים יווניות: דמוס – העם, קרטוס – שלטון. בתמימותנו תמיד חשבנו, שמשטר דמוקרטי הוא משטר שמתבסס על הכרעת הרוב של הציבור, על ידי הצבעה ישירה על נושא או על ידי בחירת נציגים של הציבור, שמשמשים כנציגיו לשלטון. אבל מסתבר שבעיני אהרן ברק ועושי דברו בבית המשפט העליון, במערכת המשפט, באקדמיה ובתקשורת, דמוקרטיה כזאת, שטובה למדינות רבות היא לא מספיק טובה עבורנו. דמוקרטיה לשיטתם היא שלטונן של האליטות הנאורות שאמורות להציל את המדינה מהעם החשוך והפרימיטיבי.

“מדינת ישראל היא מדינה יהודית בעלת שיטת משטר דמוקרטית וכך תישאר”.

נגן וידאו

סגן השר מעוז קורא למדינות זרות להפסיק להתערב בחינוך, ועונה ללפיד: “אל תחצו את הגבול”

בריאיון לשמעון ריקלין בתוכנית ריקלין ושות’ בערוץ 14 אמר סגן השר אבי מעוז:

אני חושב שהקשיים שאיתם התמודדנו, הציבור שגורש מגוש קטיף והציבור שתמך בהם – חצי מהעם! מה שהרגשנו אז היה לא פחות ממה שמרגישים היום ראשי המחאה, ובכל זאת לא חצינו את הקוים. לא אמרנו מעולם שנרד מהארץ. לא אמרנו מעולם ולא קראנו מעולם למשקיעים הזרים להוציא את ההשקעות שלהם מהארץ. לכן אני קורא לכולם: בואו נתעשת. אנשים אחים אנחנו. אין לנו מדינה אחרת, אין לנו ארץ אחרת, אין לנו עם אחר. אנחנו נתווכח, טוב שאתם מוחים. טוב שיש מחאה חריפה, טוב שיש דמוקרטיה תוססת. אל תעברו את הגבולות! אל תסיתו, אל תמרידו. תפגינו, תמחו – אל תחצו את הגבולות.

נגן וידאו

גם ברגעים קשים – לא איימנו שנעזוב את המדינה

סגן השר אבי מעוז הגיב לנאומו של יו”ר האופוזיציה יאיר לפיד, שבו הזהיר מפני פירוק החיים המשותפים בעקבות רפורמת המשפט שמתכננת הממשלה.

מעוז סיפר: “שמעתי בקשב רב את נאומו של יו”ר האופוזיציה יאיר לפיד, ואני רוצה לדבר אליכם חבריי לאופוזיציה. אנחנו מעולם לא דיברנו על קץ המדינה, מעולם לא דיברנו על קץ הדמוקרטיה, מעולם לא דיברנו שנעזוב את המדינה, ומעולם לא אמרנו שבשנה הבאה נעשה אזכרה לדמוקרטיה. לפני 18 שנה, קצת פחות, היה הגירוש מגוש קטיף. והגירוש הזה כלפינו, כלפי ציבור גדול מישראל, הרגיש לא פחות ממה שאתם מרגישים היום, ואני מבין אתכם, אני מבין שיכולה להיות הרגשה שבא הקץ על תפיסות העולם שלכם, כך אנחנו הרגשנו. אבל מעולם לא עלה בדעתי לסרב פקודה, מעולם לא עלה בדעתי להגיד שאני עוזב את המדינה”.

צעירות נעם באגרת ליריב לוין: “רובו המכריע של העם עומד מאחוריך”

בנות נוער הפעילות במפלגת נעם הגיעו בתחילת השבוע לביתו של שר המשפטים יריב לוין, והעניקו שי לטו בשבט ובו מבחר מפירות הארץ. באגרת לשר לוין כתבו צעירות נעם:

“מתוך דאגה לעם ישראל ומדינת ישראל, חשוב לנו שערכים של זהות יהודית, לאומיות, משפחה, מסורת ומורשת ימשיכו להיות הדגל של המדינה. אנו מבקשות לחזק את ידיך במאבקך הנחוש לחיזוק הדמוקרטיה במדינת ישראל, ולהשבת הגה השלטון לידי נבחרי הציבור.

“רובו המכריע של עם ישראל עומד מאחוריך, והוא אמר את דברו בקול ברור וצלול בבחירות רק לפני זמן קצר. “חזק ונתחזק בעד עמנו ובעד ערי אלוקינו””.

נגן וידאו

סגן השר מעוז ב’בית השיבה’: לענות לאלו שרוצים לרצוח אותנו ולהקים את קרית השיבה

יו”ר מפלגת נעם סגן השר ח”כ אבי מעוז סייר ב’בית השיבה’, בניין של משפחות יהודיות הממוקם בלב שכונת בית חנינא בירושלים. מעוז שמע את הצרכים של המשפחות שחיות במקום וקיבל סקירה על התכניות של המתיישבים.
בסיום הסיור אמר מעוז: “שבוע מאז הפיגוע הנורא שהתרחש 200 מטר מפה, אנחנו נמצאים בבית השיבה, וזאת התשובה הציונית הירושלמית ההולמת לפיגוע הקשה. להקים פה את קרית השיבה, מרחק 50 מטרים מכאן, ולענות לאלו שרוצים לרצוח אותנו. אנחנו כאן, נישאר כאן, ואנחנו ההמשך הטבעי של הכפר העברי שהיה כאן מתרפ”ד עד מלחמת העצמאות’”.

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר