פרשת וישב בנעם

שלום לכם

השבוע הצגתי לציבור את רפורמת השקיפות, אותה ניישם לאחר שנקבל את האחריות על היחידה לתוכניות חיצוניות במשרד החינוך, כפי שסוכם עם הליכוד. הרפורמה כוללת את הקמת מערכת שו”ה – שקיפות ויידוע ההורים, בה יוכל כל הורה לילד/ה במערכת החינוך לראות בדיוק אלו תוכניות בחר מנהל בית הספר להפעיל, מה התוכן באותן התוכניות, מי הארגון שיצר אותן ומי הם הגורמים המממנים את אותו ארגון. כך נביא בעז”ה סוף למצב הנוכחי, בו הורי ישראל מופתעים שוב ושוב כשהם מגלים תכנים חינוכיים הרחוקים מאוד מהשקפת עולמם, שמועברים לילדיהם בבית הספר ללא ידיעתם.

הגיע זמן  שו”ה – שקיפות ויידוע ההורים.

שבת שלום ובשורות טובות

ח”כ אבי מעוז

נגן וידאו

‘רפורמת השקיפות’ של ח”כ מעוז נחשפת

סגן השר המיועד ח”כ אבי מעוז, שעתיד לקבל את האחריות על היחידה לתוכניות חיצוניות במשרד החינוך, הציג השבוע את רפורמת השקיפות בחינוך. מעוז:

“המערכת שלי לשקיפות תקבל את השם ‘שו”ה’. שו”ה אלו ראשי תיבות ‘שקיפות ויידוע ההורים’. מערכת ‘שו”ה’ היא מערכת שנבנה בעז”ה ותועמד על ידינו לרשות כלל ההורים, ובה הם יוכלו להתעדכן על תוכניות ההעשרה שמועברות בבתי הספר של ילדיהם ונבחרות על ידי מנהלי בתי הספר. ברצוננו להגיע לשקיפות מלאה של כל תוכניות ההעשרה שמועברות בבתי הספר. ההורים יוכלו לדעת אלו תכנים מועברים בבתי הספר, מי הם הגורמים המעבירים את התכנים הללו, ומי מממן את אותם הגורמים ואת אותן התוכניות. שקיפות זאת נחוצה ביותר, לאחר שבמשך שנים המערכת של תוכניות ההעשרה, שממנה המנהלים בחרו אלו תוכניות העשרה ייכנסו לבתי הספר שלהם, עבדה תוך כדי הסתרה מההורים. לא עוד הסתרה. לא עוד תוכניות ולא עוד מעבירי תוכניות שאיש אינו יודע מהם ומיהם”.

 

נגן וידאו

ח”כ מעוז מגיב לדברי לפיד: “ב”ה שהשלטון חוזר למי שאינם מתביישים בזהותם’’

ח”כ אבי מעוז הגיב לנאומו של יאיר לפיד מוקדם יותר, בו פנה אל האימהות שהצביעו לליכוד ושאל האם רצו “שאבי מעוז ילמד את הילדים שלך את תורת הגזע המבהילות שלו?”

מעוז אמר בנאום במליאת הכנסת: “לא כל כך מפתיע, שמי שעשה למושג ‘אנטישמיות’ טיפול המרה, ושהתהדר בזה שבשושלת שלו נמצא גם אותו האיש שראשי התיבות של שמו הם ‘ימח שמו וזכרו’ ושבשמו נטבחו מיליוני יהודים לאורך שנות הגלות, מנסה כעת בפתטיות להנדס את תודעתם של אזרחי ישראל, כאשר הוא משווה בין הייחודיות של העם הנבחר, זהותו וייעודו האוניברסלי לבין הרשעות והשפל הנוראיים ביותר בתולדות האנושות, שהתגלמו באידיאולוגיה הנאצית. באמת, יאיר לפיד, אני מרחם עליך! ב”ה שהשלטון חוזר למי שאינם מתביישים בזהותם ובזהותה היהודית של המדינה”.

התחדשנו: הושק סניף נעם בחדרה

הנהלת סניף נעם החדש בעיר חדרה התכנסה עם פעילי המפלגה בעיר, להשקת הסניף החדש. בירכו את המשתתפים ראשי הסניף – הרב ישראל אביטן ואריאל גרינבאום, וכן יו”ר המפלגה ח”כ אבי מעוז.

מעוז אמר, בין היתר: “אני מודה לכם מאוד שלקחתם על עצמכם לפתוח את סניף נעם בחדרה. אני מברך אתכם שתצליחו בכך, אני מברך אתכם על כך שלקחתם על עצמכם את המשימה הזאת להגביר את הזהות היהודית במקום מגוריכם, להפיץ את האור היהודי ואת הזהות היהודית במרחבים הציבוריים של חדרה, ומכאן יחד איתנו בכל המדינה כולה. אני מברך אתכם בחג חנוכה שמח!”.

נגן וידאו

ח”כ מעוז: “מיקי לוי נאחז בכל כוחו בכיסאו”

בנאום נוסף בסדרת נאומי דקה על הנדסת תודעה התייחס יו”ר מפלגת נעם ח”כ אבי מעוז להחלטה של יו”ר הכנסת מיקי לוי לעכב את החלפת יו”ר הכנסת.

“לפני שבועיים אמר ח”כ מיקי לוי, יו”ר הכנסת, בכנס באוניברסיטת רייכמן את הדברים הבאים: “אינני מתכוון לעכב בכוונה את בחירת יושב-ראש הכנסת הבא. יש לי כבוד גדול למוסד שבראשו אני עומד, וחילופי שלטון מסודרים הם ערך דמוקרטי עליון בעיני”. זו כמובן הייתה הנדסת תודעה. בפועל, ח”כ לוי, בסיוע חבריו, נאחז בכל כוחו בכיסאו, ועושה כל תרגיל אפשרי כדי לעכב את החלפתו ואת הקמת הממשלה החדשה, שנבחרה באופן לגיטימי ודמוקרטי, ללא הונאת הציבור וללא גניבת קולות”.

 

נגן וידאו

השחיתות המוסרית שבגללה הציבור מצביע ימין ומקבל שמאל

בדיון בכנסת במסגרת יום המאבק נגד שחיתות, דיבר ח”כ מעוז על השחיתות של גורמים ציבוריים שמנצלים את תפקידם וסמכותם כדי לשנות באופן לא דמוקרטי את אופיה של המדינה. כדוגמה, סיפר מעוז על החקירה הפוליטית שנוהלה נגדו לאחר ששימש כמנכ”ל משרד השיכון: “בעקבות דו”ח טליה ששון אני זומנתי לחקירה ביאח”ה, חקירה שכל כולה הייתה פוליטית, עד כדי כך, שלחוקרים לא היה מושג בכלל בנושא שלשמו זומנתי. זו שחיתות ציבורית מהדרגה החמורה ביותר, שעליה אנשים כמו טליה ששון אמורים לעמוד לדין”.

נגן וידאו

הקשר של הלוחם שנפצע לשיר ‘בלדה לחובש’

ח”כ אבי מעוז נאם במליאת הכנסת כחלק מציון יום ההוקרה לפצועי מערכות ישראל ופעולות האיבה. מעוז סיפר על חברו לחטיבת המילואים, שבמלחמת ששת הימים נפצע – וחייו ניצלו בזכות החובש שהגן עליו בגופו, בדומה לשיר הידוע ‘בלדה לחובש’:

“נקודת הפינוי חטפה אש מרגמות. מסביב כולם קמו וחיפשו מחסות, אבל אני לא יכולתי לקום. נשארנו שלמה ואני צמוד לקיר, חשופים לגמרי. הוא גרר אותי לאיזו פינה ונשכב עליי. אמרתי לו: “תסתלק, חבל ששנינו ניפגע”, והוא אמר לי: “אל תדאג, יהיה בסדר””.

 

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר