פרשת ויקרא בנעם

נגן וידאו

אסור להיכנע למתקפת השמאל האנטי מסורתי

בדברים שנשא בהצהרה לתקשורת אמר ח”כ אבי מעוז:
הודעתי היום ליו”ר הקואליציה שהשבוע לא אשתתף בהצבעות עם הקואליציה, אלא בכל הצבעה” לגופה אחליט בעצמי כיצד להצביע.
אנחנו בעיצומה של מלחמת זהות על זהותה של המדינה – האם היא תהיה מדינה יהודית או חלילה מדינת כל אזרחיה.לקואליציה הייתה בחירה בין חרפה למלחמה, היא בחרה בחרפה ותקבל לצערי המשך מלחמה.
הכניעה הראשונה של הייתה כאשר נכנעו למתקפת השמאל האנטי מסורתי כנגדי. כעת הגיעה הכניעה השנייה למחאות השמאל האנטי מסורתי, ונראה כעת שהרפורמה המשפטית לא תביא את התרופה… ההסכם הקואליציוני שלנו עם הליכוד מבטא את רצוני להיות כיפת הברזל של ילדי ישראל מפני ההפיכה החינוכית וכיפת הברזל של המערכות הציבוריות של המדינה מפני ההפיכה המשטרית.
לצערי, עדיין לא צלח הדבר”.
נגן וידאו

שיחת ביידן ונתניהו: “ארה”ב מתערבת בצורה בוטה בישראל”

ח”כ אבי מעוז התייחס לשיחת הטלפון בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לנשיא ארצות הברית ג’ו ביידן:
“בהודעה שיצאה מהבית הלבן נאמר שהנשיא ביידן אמר, שחברות דמוקרטיות מתחזקות על ידי בלמים ואיזונים אמיתיים, ושיש לבצע שינויים מהותיים עם הבסיס הרחב ביותר האפשרי של תמיכה ציבורית. ביידן הציע סיוע למאמצים המתקיימים לגבש פשרה על הרפורמות המשפטיות המוצעות בהתאם לעקרונות הליבה הללו… הדברים הללו מצטרפים לכך שביום שישי אמר מזכיר המדינה האמריקאי שהרפורמה המשפטית בישראל דורשת קונצנזוס.
פשוט לא ייאמן. מדינה זרה, גם אם היא ידידה חשובה ומשמעותית, מתערבת בצורה בוטה בענייניה הפנימיים של מדינת ישראל, במחלוקות פנימיות ובהליכי חקיקה. כפי שעומדות על הפרק כעת עצמאותן של הרשות המחוקקת והרשות המבצעת אל מול הרשות השופטת, כך גם עומדת על הפרק עצמאותה של מדינת ישראל אל מול ידידות כמו ארה”ב”.

נגן וידאו

ח”כ מעוז: “קורא לשר החינוך לעשות בדק בית”

בנאומו ה-82 בנושא הנדסת תודעה אמר ח”כ אבי מעוז:
“שלשום הפיץ אחד ממנהלי המחוזות במשרד החינוך מכתב למנהלים ולצוותי החינוך לקראת חג הפסח והרמדאן, שבו הוא כותב כך: “מערכת החינוך רואה חובה לעצמה לקדם הזדמנויות להיכרות ולחיים בשותפות בין כלל האוכלוסיות בחברה הישראלית”, ובשביל מה? “למען יצירת זהות אזרחית משותפת”. בהמשך הוא מדבר אפילו על ’שותפות גורל’.
זוהי מכבסת מילים והנדסת תודעה שמכוונת בעצם להתבוללות ולמחיקת הזהות היהודית. מדינת ישראל היא מדינה יהודית, שקמה עבור העם היהודי, ששמר במסירות נפש במשך שנות הגלות הארוכות על זהותו ועל השמירה מהתבוללות רוחנית ופיזית, ואוי לנו אם משרד החינוך דוחף את ילדי עם ישראל לחיים בשותפות, לזהות משותפת ולשותפות גורל עם המיעוטים שבקרבנו”.

נגן וידאו

שוויון אמיתי בין איש לאישה, מבלי לטשטש את ההבדלים

בנאום בדיון שקיימה הכנסת לציון יום האישה הבינלאומי, אמר ח”כ אבי מעוז:
היחס הבסיסי הוא שוויון. לא שוויון מדומה, אלא שוויון ביחס כברואים בצלם אלוקים, מבלי לטשטש לרגע את ההבדלים המולדים, הטבעיים והמהותיים, שישנם בין האיש לבין האישה, הבדלים שבאים לידי ביטוי בעולם הפיזי, הרגשי, הנפשי, הרוחני והתורני.
בעולם תרבותי שבו אלו לא הנחות היסוד, מעצימים ללא הרף מאבק ומלחמה בין המינים, בדמיון ובהזיה כאילו כך יושג האושר.
ביהדות, המגמה האישית להתעלות ולהתקדמות רוחנית ללא הרף משולבת עם המגמה הזוגית להקים משפחה ולהביא חיים לעולם, ושתיהן משולבות במגמה הלאומית להאיר את האור המיוחד של עם ישראל לטובת האנושות כולה.
בעולם שבו מה שנחשב כהצלחה זה כסף, כוח וכבוד, מסלילים את הדור הבא לחיים של תחרות בלתי נגמרת להשגת הדברים הללו, מה שפוגע בכל המין האנושי.
באטמוספירה תרבותית כזאת, ההתקדמות וההצלחה של האחד לא מאיימים על אף אחד אחר, והנשים והאנשים שומרים על ייחודם הפנימי ועל תפקידם המיוחד בעולם.
תרבות, שהשדר שבה לנערות ולנשים הוא, שזוגיות ומשפחה זה דבר כובל, ושיש בה קמפיינים שהמסר שלהם הוא שגברים ככלל הם יצורים אלימים שצריך להיזהר ולהישמר מהם, מובילה לפגיעה במוסד המשפחה, ומתוך כך מאמללת נשים, גברים ובעיקר ילדים.

נגן וידאו

צריך הידברות אבל אסור לנו להיכנע למיעוט שהפסיד בבחירות

בריאיון לבועז גולן בערוץ 14 אמר ח”כ אבי מעוז:
אני חושב שאנחנו נמצאים במצב שהקואליציה הנוכחית נכנעה למתקפות שהיו כנגדי, זו היתה הכניעה הראשונה נגדה, וכעת נכנעה למחאות של המיעוט שהפסיד בבחירות. ואני חושב שאנחנו צריכים להיות קשובים לרחשי העם, אבל אנחנו צריכים לתקן את ההפיכה המשפטית חוקתית שעשה אהרון ברק במשך עשרות שנים, ואת זה חשבנו לתקן על ידי הרפורמה במערכת המשפט שהבאנו לציבור.
אנחנו לא מתגעגעים לממשלה הקודמת ולא ליאיר לפיד. אנחנו רוצים את ממשלת הימין שנבחרה והיא פי אלף יותר טובה. הממשלה הזו צריכה להחזיק את כל הקדנציה. זה מוחלט וללא תנאי.
הרפורמה במערכת המשפט, גם אם היא חסרה ולא מושלמת אני אצביע בעד, כי כל תיקון למה שנהרס פה במשך עשרות שנים זה משהו. הייתי רוצה שנגיע למשהו הרבה יותר טוב אבל גם מה שמתקנים זה טוב.

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר