פרשת ואתחנן בנעם

ממשיכים לחזק את הסניפים: היערכות לבחירות המוניציפליות גם בפתח תקוה

לאחר החגים יתקיימו הבחירות לרשויות ולעיריות ברחבי הארץ. מפלגת נעם מתכוננת וסניפים רבים מוקמים ופועלים לקראת הבחירות. גם בפתח תקוה נערכים חברי הסניף. בפגישה שערכו ראשי הסניף, יהודה גליקמן והרב דורון אגסי, עם יו”ר המפלגה סגן השר ח”כ אבי מעוז, אמר סגן השר מעוז:  “רק נציג נבחר של נעם יוכל לקדם יחד איתי נושאים הקרובים לליבנו”. מנכ”ל המפלגה אלקנה באב”ד הוסיף: “פתח תקוה היא אחת הערים החזקות והמובילות בחיבור המיוחד בין כל חלקי האוכלוסייה, דתיים לאומיים, חרדים ושאינם דתיים. מפלגת נעם, הפועלת לחיבור בין העם לזהות היהודית, תפעל בעיר בשיתוף פעולה מלא עם כל גוני האוכלוסייה, על מנת לחזק את הצביון הלאומי והיהודי של המרחב הציבורי ותסייע לכל מי שפועל בעיר למטרות אלה”.

 

נגן וידאו

לא מנפילת הדמוקרטיה השמאל חושש, אלא מהדמוגרפיה

שעות ספורות לאחר העברת החוק לצמצום עילת הסבירות, נאם סגן השר ח”כ אבי מעוז במליאת הכנסת והתייחס להתנגדות ולתבהלה נגד החוק. בין היתר אמר:

זו לא ה’דמוקרטיה’. זו ה’דמוגרפיה’. איך כתב עקיבא נוביק ב’הארץ’? לגולדקנופף, לפורוש ולאייכלר יש ביחד 36 ילדים. ולכל אחד מהם וגם לי, יש יותר ילדים מלכל חברי הכנסת של מפלגת העבודה ביחד. ולא רק הדמוגרפיה. אתם רואים שעם ישראל מסרב להתנתק מהזהות הלאומית-יהודית שלו, ומתחבר יותר ויותר לזהות המסורתית שלו.

הניסיון למחיקת הזהות של העם הזה, שהחל עוד בגזיזת הפאות במחנות העולים, והמשיך בכל שטיפת המוח והאינדוקטרינציה דרך מערכות התקשורת, האקדמיה, התרבות, החינוך והמשפטים, לא צלח. המוני היהודים בציון, אלה שאתם מתייחסים אליהם ואל ההכרעה שלהם במערכת הבחירות בכזה זלזול וביטול, מסרבים להיגרר ולהשתעבד לערכים הפרוגרסיביים שלכם. הם מסרבים להיכנע לניסיון להידמות לתרבות הכושלת באירופה ובאמריקה. הם מבינים שהאושר והמשמעות לא נמצאים במקסם השווא שאתם מנסים למכור להם בחתירה העיקשת שלכם אל מדינת כל אזרחיה, אלא דווקא בחיזוק הזהות הלאומית והזהות היהודית בעלת המורשת והמסורת”.

אקדח, ירי. צילום שאטרסטוק
נגן וידאו

“אתמול נורתה הירייה הראשונה”: סגן השר מעוז בפנייה נרגשת לח”כים באופוזיציה

סגן השר ח”כ אבי מעוז התייחס בנאום הנדסת תודעה מספר 95 לירי שביצע פעיל בארגון השמאל ‘אחים לנשק’ כשביקש להטיל אימתו על פעילים שהפגינו בעד הרפורמה המשפטית.

“אתמול נשלף האקדח. אתמול נורתה ירייה ראשונה. לא ע”י פרחח, אלא ע”י קב”ט, וכפי שפורסם הוא פעיל ב’אחים לנשק’. בהנדסת תודעה חסרת אחריות, מובילי המחאה, ובראשם אנשים פגומים מבחינה מוסרית כמו ברק ואולמרט, מעבירים את הציבור שטיפת מוח כאילו ישראל איננה דמוקרטיה עוד, העם קרוע ובדרך למלחמת אחם, הצבא מתפרק, הכלכלה קורסת ויחסי החוץ בשפל. נבואה שמבקשת להגשים את עצמה. חברי הכנסת גנץ, איזנקוט, סער, מאיר כהן, מזרסקי, סגלוביץ’, אלקין, טרופר, כהנא, ביטון, שוסטר, תמנו, פורר וסובה, אתם יודעים שאלו שקרים. אנחנו חולקים זה על זה וזה לגיטימי. לגיטימי גם לבקר את הקואליציה ואף למחות כנגדה. אבל אתם יודעים שזו ממשלה שנבחרה באופן לגיטימי בידי הציבור, ושהיא מבקשת לעשות טוב למדינה עפ”י ערכיה ואמונתה. קחו אחריות. אל תניחו לחסרי האחריות לגרור את כולנו לתהום”.

נגן וידאו

סגן השר מעוז הזהיר – פעיל ‘אחים לנשק’ ביצע

רק שלושה שבועות עברו מהנאום של יו”ר מפלגת נעם סגן השר ח”כ אבי מעוז במליאת הכנסת, בו הזהיר מהנדסת התודעה המסוכנת שיש בשימוש בשם ‘אחים לנשק’, ועד לירי של פעיל אותו ארגון במחאת ימין שהתקיימה סמוך לקיבוץ חצרים. כזכור, בנאום מספר 93 בנושא הנדסת תודעה התייחס מעוז לשם של הארגון ‘אחים לנשק’. מעוז טען בנאום כי מטרת השימוש בשם הזה היא לשטוף את המוח לאזרחי ישראל ולהטמיע את האופציה של מלחמת אחים.

בין יתר הדברים אמר מעוז: “מה הקשר של נשק למאבק אזרחי? מישהו בדרך למלחמה? כשתהפכו את צמד המילים ‘אחים לנשק’, תקבלו ‘נשק לאחים’. ‘נשק לאחים’ נשמע כמו מלחמת אחים. ולמה הם רוצים לשטוף את המוח, להנדס את התודעה ולהטמיע שוב ושוב את האופציה של מלחמת אחים? כי המוחות שמאחורי המחאה, א. וא. ברק, יודעים שהימין, כלומר, המחנה היהודי-לאומי, הוא פטריוטי, אחראי וחרד לאחדות העם, וכמו בעבר הוא לא ייגרר למלחמת אחים, וכך לתקוותם, הם יצליחו להכניע את הימין ולהחזיר לידם את השלטון”.

על עובדות, מסירות, מוסר ופוליטיקה – מכתב תגובה לידידיה מאיר

בשבוע שעבר פרסם ידידיה מאמר ביקורת נוקב ביותר על המינוי של ניר אורבך כמנכ”ל הרשות לזהות לאומית יהודית. רבים פנו אלינו להבהרות. אנו מצרפים פה מכתב שכתב מנכ”ל המפלגה אלקנה באב”ד לידידיה מאיר שעושה סדר בעניין.

 

האמת ידידיה שלא יצא לי הרבה פעמים כל כך לא להסכים עם מה שכתבת, אולי בגלל שבמקרים אחרים אינני בקי מספיק בעובדות כמו במקרה הזה ואולי פשוט כי בדרך כלל אני זוכה ’לכוון לאמיתו של ידידיה,, כך או כך, הפעם הדברים שונים מהותית, מנקודת מבט של מישהו ‘שהיה שם’.

אז קודם כל בוא נכיר בעובדות:

  1. לעומת רבים מאוד מהקוראים ואולי גם לעומתך, אבי מעוז מעולם לא הצביע לאילת שקד ולנפתלי בנט. כן.מעולם! גם כאשר כ-ו-ל-ם הצביעו להם, אז אי שם לפני 11 שנה, כשהיה נראה שאורו של משיח הפציע על מגזרנו
  2. מבחינתי החטא הגדול של בנט וחבורתו מתחיל הרבה הרבה לפני ממשלת בנט – לפיד-עבאס, החטא הגדול היה ביסודה של ממשלת האחים בתשע”ג כאשר בנט ולפיד תפסו את נתניהו בגרון, הקימו ‘ממשלה ללא חרדים’ ופעלו בשיתוף פעולה על מנת לרסק את היהדות, לצמצם את לומדי התורה, להפוך את הרבנות הראשית לפקידות, לתת לרפורמים מעמד ממלכתי, ובקיצור – להפריד את הדת מהמדינה.
  3. שנים אחדות לפני שהרהבת עוז בנפשך לכתוב מאמר ראשון כביקורת על בנט ושקד, אבי מעוז וכותב שורות אלו כבר פעלו בפעולות ציבוריות גלויות ונרחבות על מנת למנוע את הנהירה העיוורת אחריו.
  4. על כל מאמר שפרסמת כביקורת על ניר אורבך בממשלת בנט – לפיד – עבאס, אבי מעוז נתן שלושה נאומים בכנסת אישיים לניר אורבך, ידידו משכבר הימים, נוקבים ובלתי מוותרים.
  5. על כל מאמר שפרסמת כביקורת על ניר אורבך, אבי מעוז וכותב שורות אלו בילו לפחות יומיים מול ביתו של ניר אורבך, שלא לדבר על שאר הפעולות שהובלנו להפלת הממשלה הקודמת ככה שאבי מעוז ‘לא צריך להוכיח’ שהוא יודע מי זה ניר אורבך וכמה גרועה היתה הממשלה הקודמת.

אז לסיכום החלק העובדתי, אבי מעוז מכיר היטב את ניר אורבך, ועוד יותר טוב, מכיר לעומק את נזקי בנט בציבוריות הישראלית, על כך אין חולק.

עכשיו נדבר קצת על פוליטיקה:

למי שעוד לא יודע, צר לי לבשר, נפתלי ואילת כאן, הם לא הלכו לשום מקום וכנראה גם לא ילכו.

אחרי שניסו להשתלב בליכוד והקימו את תנועת הישראלים, אחרי שהשתלטו על המפד”ל ובשם הרצון “לשים יד על ההגה”, הקימו עם לפיד את “ממשלת האחים” האנטי-יהודית הראשונה , גם אז כולם סלחו להם והתמודדו איתם ביחד לכנסת ה 20, בחסות אמירות סלחניות של “נפתלי טעה, הוא מבין שהוא טעה” וכדו’.

ואז המגזר הופתע, נפתלי ואיילת פרשו, והקימו את הימין החדש. המגזר הרגיש נבגד. אבל הפתעת הבחירות הצפויה הפכה למפלה צורמת ששרפה מספר שיא של קרוב ל 4 מנדטים לימין.

אבל הציבור הדתי-לאומי סלח וקיבל אותם בזרועות פתוחות לסבב הבחירות הבא והפעם עם איילת בראש ונפתלי מאחור.

וההמשך ידוע… אז למי שיש ספק – לי אין ספק, נפתלי ואילת כאן כדי להישאר, לצערי את הלגיטימציה הציבורית הם קיבלו שוב ושוב מכלל הפוליטיקאים הדתיים הלאומיים (חוץ מאבי מעוז כמובן) ככל שזה היה להם נכון פוליטית, ומסתבר שכך גם יהיה בעתיד. אם אתה ידידיה סבור שהפעם הפוליטיקאים ‘הבינו’ ו’לא יחזרו שוב על טעות שטעו כבר שלוש פעמים’ אז זאת זכותך לחיות באשליות, אני מעדיף להיות ריאלי, אני משוכנע שאם יווצר מצב פוליטי בו לנציגי הציבור הדתיים משתלם ללכת שוב עם נפתלי ואילת – הם יעשו זאת. זאת ההערכה הסובייקטיבית שלי.

ומהפוליטיקה, מוכרחים לעבור למוסר

מעניין מאוד שכולנו הפכנו למסדרי דרכי תשובה, תיקון נשמות לאנשים חיים ומומחים לשאלה מה מטהר את האדם מכתם רוחני שדבק בו או לא.

אני חייב לספר לך ידידיה סיפור אישי, אבל שיישאר ביננו: כשהייתי ילד קטן, עשיתי גם כן, לעיתים נדירות כמובן, מעשי שובבות לא ראויים, אחד מהם היה כשהחלטתי לקצר את הדרך ולחצות דרך הגינה שממש רגעים אחדים קודם הגנן של המושב סיים לשתול, השתדלתי כמובן לא לדרוך על הצמחיה אבל כנראה שלא ממש הצלחתי. כאשר יוסיפון הגנן תפס אותי בשעת מעשה וניסה לחלץ ממני התנצלות והבטחה לעתיד שלא אעשה זאת, הסברתי לו שזה ‘ממש מקצר לי את הדרך ואני ממש משתדל לא לדרוך’… או במילים אחרות, ‘אני בסדר, כנראה שאמשיך להרוס לך את הגינות’. כשהדברים הגיעו לאוזניו של אבי מורי הוא נתן לי עונש מתקן – אתה תעבוד שעתיים עם יוסיפון הגנן ותעזור לו לטפח את הגינות של המושב. מאז אני כבר לא דורך על גינות…

אני בכלל לא בטוח שהדרך היעילה לבדוק האם אדם חזר בתשובה או לא זה לחפש את ההצהרה שלו למצלמות. אגב, אני בכלל לא בטוח שריבונו של עולם מינה אותנו לוודא חזרה בתשובה של אנשים. אני כן בטוח שאנחנו צריכים להיזהר למנות שליחי ציבור שיפעלו לחיזוק הקודש והיהדות ולא להיפך. אנחנו צריכים להיות משוכנעים שכאשר אנחנו ממנים אדם מסויים לתפקיד מסויים, הוא ילך בדרך שבה אנו מאמינים ושלשמה מינינו אותו. זאת בהחלט שאלה ואחריות אלינו כבשר ודם. אבל להגדיר האם נציג ציבור מסויים כבר ‘חזר בתשובה’ או לא, לא ברור שאנחנו צריכים או מסוגלים.

אני רוצה לטעון טענה מקוממת: לעיתים יש לנו יצר הרע לראות אנשים מפורסמים מתבזים בציבור, עומדים מול המצלמות ומתוודים “אשמתי, בגדתי, גזלתי” זה פשוט גורם לנו הנאה פנימית מיוחדת, ואני לא רוצה כאן להאריך מאיפה זה בא הצורך הזה שלנו ולאן הוא מוביל, אבל אי אפשר לברוח מזה שיש לנו יצר הרע כזה. כאשר עולה בציבור תביעה מאדם מפורסם שכשל, להיישיר מבט למצלמות ולהתוודות, אני סבור שאנחנו צריכים לבדוק טוב שאין לנו גם עירוב מהנטייה הפסולה הזאת.

ואם נחזור לסיפור על הגנן והגינות, אני שואל אותך ידידיה, האם כאשר אנחנו מבקשים מניר להיות האיש שיהיה אמון להוציא אל הפועל את המדיניות של סגן השר אבי מעוז, ולהוביל את הפעולות המעשיות שאבי מתווה ושכל עניינם הוא שקיפות להורי ילדי ישראל כך שיהיו הרבה יותר מודעים ומעורבים במה שמלמדים את הילדים שלהם, ביצוע של מיזמים חינוכיים ופרוייקטים ציבוריים שיחזקו את הצביון היהודי של מדינת ישראל, חיזוק הקשר של ילדי ישראל לעם ישראל ולתורת ישראל,

האם המהלך הזה הוא הכשרת בנט או שמא תיקון נזקי בנט?

האם מי שמוכן בפועל ממש, לפעול ולהתמסר למשימות אלו, האם הוא פחות כשר לבוא בקהל מזה שהיישיר מבט למצלמה וסיפק לנו את תחושת ה’מגיע לו’ שרצינו לחוש?

אז נכון, אין לי מתכון כיצד לגרום לפוליטיקאים מהציבור הדתי לא לכרות להבא ברית נוספת עם בנט, וגם אין לי בשורה למי שחיפש את הביטחון הזה, כי אני בטוח שבנט לא הלך לשום מקום, אבל אני חושב שכל אדם בעל מחשבה מבין שאם אנחנו עסוקים בלקדם את כל מה שהפוך ממה שבנט הוביל פה בעשור האחרון, ואם אנחנו רותמים לכך אדם שלכל הדעות יש לו את הכישורים הראויים לפעול בתוך נבכי הבירוקרטיה הממשלתית כדי לקדם את חיזוק הזהות היהודית של המדינה, אז אנחנו מתקדמים עוד צעד לתיקון הקלקולים שנעשו כאן.

ועוד משהו אישי, אנחנו מכירים את ניר עשרות שנים, לא בכדי אבי מעוז השקיע בניר כל כך הרבה נאומים, שיחות אישיות והפגנות. כל מי שמצוי באופן אישי בפוליטיקה המגזרית יודע את זה בסתר ליבו אלא שהפוליטיקה גורמת להם לא לגלות את זה:
הסיבה שכל כך השקענו, כולנו, כל מי שפעל כדי לגרום לניר לעצור את הממשלה הקודמת, דווקא בניר, זה דוקא משום שידענו תמיד שהלב שלו לא עם הפעולות של בנט, לא בפגיעה ביהדות ולא בפגיעה בלאומיות.

דווקא בגלל שכולם הבינו שניר אורבך כל הזמן היה ‘על תנאי’ בממשלה הקודמת, ניסינו לשכנע אותו עוד ועוד, ולא, אתה בהחלט טועה בכך שאתה מקטין בחלקו של ניר בפירוק קואליציית בנט-לפיד-עבאס, ניר להבנתי היה הגלגל הרעוע מההתחלה שכולם בגללו כל הזמן הסתכלו לבדוק שהיא לא מתפרקת להם רגע לפני שהם מספיקים לקפוץ ממנה.

אבל זה באמת לא העיקר, העיקר הוא כמו שכתבתי בהתחלה, אני מאמין שלא פחות מלדבר על תיקון, אם אתה עוסק בפועל בתיקון אז זה כבר מעיד שאתה בכיוון הנכון.

 

אלקנה באב”ד  (מנכ”ל מפלגת נעם)

 

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר