פרשת האזינו בנעם

אגרת מיוחדת מסגן השר ח”כ אבי מעוז לפעילי ותומכי נעם לקראת יום הכיפורים

פעילי ותומכי נעם היקרים לי מאוד.

לפני יובל שנים, עת אני בתחילת כיתה י”ב, פילחה הצפירה את כל רחבי הארץ ואת כל לבבות ישראל בצהרי היום הקדוש.

מדינה בהפתעה ובהלם.

קציני מודיעין בודדים מדרג בינוני וזוטר בפיקוד הצפון ובפיקוד הדרום ראו את כל הנתונים והמידע שהצביעו באופן ברור ומובהק על מלחמה שעומדת לפרוץ והתריעו על כך בכל דרך שיכלו.

אבל ראשי המדינה והצבא היו שבויים בקונספציה שגויה, ובגאווה שהובילה לשאננות סירבו לפקוח את עיניהם, התכחשו למציאות הברורה שהתהוותה למולם, השתיקו את אותם קולות בודדים שערערו על אותה קונספציה והובילו את מדינת ישראל לעמדת נחיתות בפתיחת המלחמה, עמדה שגבתה מחירים כואבים מאוד, עד להתאוששות, שינוי המגמה והניצחון המופלא על אויבינו.

פרק זה בתולדות המדינה מהווה אנלוגיה כואבת למצבנו היום.

העולם המערבי, ובתוכו החברה הישראלית, שבויים עמוק בקונספציה שגויה מבית המדרש הפרוגרסיבי של הפוסטמודרנה.

אמיתות ועמדות מוסריות שהיו ברורות ללא עוררין עד אתמול, הפכו להיות מוקצות מחמת מיאוס.

מושגי האמת והשקר, הטוב והרע, הזהות האישית, המשפחתית, הלאומית והיהודית סומנו כאג’נדות קיצוניות וחשוכות, שמי שמעז לדבר בשבחם מוצג כדמון הזוי ומסוכן.

גם כיום, מתוך גאווה שמובילה לשאננות סותמים פיות. לא מוכנים לשמוע ולקבל שום דעה אחרת שעלולה חלילה לערער את הקונספציה. רק כדוגמה אחת מעוררת חלחלה, ראינו כולנו לפני מספר ימים את המתקפה המכוערת והברוטלית כנגד הרב יגאל לווינשטיין וישראל זעירא בעיר העברית הראשונה, זו שהקים מאיר דיזנגוף, ששמר בקנאות על הזהות היהודית של הפרהסיא הציבורית שלה.

כאז כן היום, קמנו בודדים, ממפלגה אחת, ולה חבר כנסת אחד בלבד שמשמש כסגן שר, שבהשראת רבו זועק על הקונספציה וחושף את פניה המכוערות והמסוכנות.

 

למען זה קמה מפלגת נעם – לעורר את עם ישראל, לפקוח את עיניו, להוביל להכרת המציאות והסכנות שטמונות בפוסטמודרנה ולחזק את הזהות היהודית של המדינה בפרהסיא הציבורית.

אשריכם שזכיתם וזכינו אנו להיות הצופים המתריעים בשער, ולא רק המתריעים אלא גם העושים למען חיזוק האמת המציאותית, חיזוק הנורמליות האנושית וחיזוק קדושת היהדות.

אולי בעוד חמישים שנה, במבט לאחור, יוכר התפקיד הקריטי שהיה למי שלא שתק, גם כשזה היה לא פופולרי בעליל. גם כשזה היה המתכון הבטוח להפוך למטרה לשיימינג, בוז, לעג ושנאה.

בעולם ישנם קולות של התפכחות.

מדינות באירופה עוצרות את תהליכי ההמרה בילדים שסובלים מדיספוריה מגדרית.

המועמדים האמריקאיים המובילים בבחירות במפלגה הרפובליקנית לנציגם לבחירות לנשיאות, מדברים בצורה ברורה ונחרצת כנגד טשטוש הזהות האישית והמשפחתית, בדגש על היחס לילדים במוסדות חינוך ובמרפאות המגדר.

האם נדע ללמוד מהם?

אני קורא לכולכם להיחלץ חושים ולסייע בכל יכולתכם לנציגי הציבור שלנו בערים השונות, שנטלו על עצמם את המשימה הקדושה הזאת, ללא מורא וללא רתיעה מכל הקמפיין השקרי שמתנהל נגדנו.

בערבו של היום הקדוש, יום קץ מחילה וסליחה על כל עוונותינו, מתחייב אני, שנעם תמשיך, גם ברמה הארצית וגם ברמה המוניציפלית, להשמיע את הקול הברור והנחרץ, קולה של תורת אמת ושל המוסר האנושי, עד לפקיחת העיניים, המוחות והלבבות בע”ה יתברך.

גמר חתימה טובה לכם ולכל בית ישראל,

אבי מעוז

ברכות הצלחה לחברינו בחדרה עם הגשת רשימת המחנה המאמין!

רשימת ‘מאמינים בחדרה’ בראשות הרב ישראל אביטן הודיע השבוע על חיבור פוליטי לרשימה הדתית המאוחדת בעיר.

 

סגן השר מעוז בווינט: “תפקידי להצביע על טשטוש הזהויות”

בריאיון לאתר ווינט אמר סגן השר מעוז בין היתר:

אני רוצה לחזק את ראש הממשלה בשליחותו המדינית החשובה בארה”ב. נראה מה המחיר של הסכם עם סעודיה ונתייחס אליו. ראש הממשלה עושה דבר נכון כשהוא מרחיב את מעגל השלום עד לערב הסעודית שהיא המדינה האיסלאמית החשובה והמובילה. אפשר לעשות הקלות לערבים בתנאי שזה לא יפגע בביטחון ולא בהתיישבות.

על התיקונים במערכת המשפט אמר מעוז:

התמקדנו בשנה האחרונה בהשבת האיזונים בין המערכות. זה חיוני לחיזוקה של ישראל כמדינה דמוקרטית. אבל יש נושאים נוספים שאנחנו צריכים לעסוק בהם במקביל לתיקון מערכת המשפט. חייבים להוריד את יוקר המחיה ולעסוק בזה כמו שצריך.

על החלטת בית המשפט לכפות גיוס נשים לסיירת מטכ”ל אמר מעוז:

יש אג’נדות שאינן מעניינו של צה”ל אלא אג’נדות זרות. אם זה בא מתוך צורך מבצעי של צה”ל, שאומר שהוא צריך נשים כמו במוסד – זה בסדר אם זה לא יפגע במבצעיות. בשנים האחרונות חדרו אג’נדות אחרות וזרות שלא קשורות לרוח הניצחון. צה”ל כבר למעלה מעשור עסוק בזה.

 

הושק קמפיין הבחירות של נעם בירושלים: “להגיע לארבעה מנדטים”

באירוע חגיגי שנערך השבוע הושק קמפיין הבחירות של נעם בירושלים, במעמד מו”ר הרב טאו ורבנים נוספים, סגן השר אבי מעוז, המועמדים מטעם נעם למועצת העיר – אלדד רבינוביץ וליאורה אלון, ועשרות רבות של פעילים.

סגן השר מעוז אמר: “אנחנו כרגע עומדים בפני אבן דרך בתוך המערכה הכללית. אבן דרך מאוד חשובה, אנחנו נערכים לבחירות מקומיות, על אותם הדברים, על הנורמליות האנושית, ועל קדושת היהדות, לא רק ברמה הלאומית, אלא גם בכל רשות ורשות… רבים שואלים למה לא להתאחד. אנחנו מוכנים להתאחד, אך לא מוכנים להיעלם באחדות. האמת אינה ותרנית ואנחנו משתדלים לאחוז בה. כל מה שאנחנו עושים, הכל על פי הדרכה מדוקדקת של רבותינו”.

סגן השר מעוז הוסיף: “אנחנו מציבים אתגר גדול לפתחנו, לפתחכם, אנחנו רוצים להביא ארבעה מנדטים למועצת העיר. תודה לכם. אתם מחזקים אותנו מאוד. מצפה לנו עבודה קשה. אנחנו צריכים לפרוץ את ליבם של תושבי ירושלים, הם לא בישיבה, הם בחיי המעשה. רק אתמול ישבתי עם סוחרי השוק. איזה תמימות. איזה אהבת אמת יש להם. אנחנו מצפים לעבודה בצוותא של כולם. כולנו ממוקדים במטרה. יש לנו נציגים מעולים. הרשימה שלנו תכיל נציגים מעוד ציבורים”.

עו”ד אלדד רבינוביץ הוסיף: “הרשימה שלנו בנויה מאנשי מעשה שמתפללים להצליח לחזק את ירושלים ולהרים את הדגלים החשובים של קדושת ירושלים. יש הרבה מה לתקן בשבת, בחינוך, בתרבות, בהתבוללות בביטחון האישי ובירושלים יהודית. בע”ה ננסה להרים את המוסדות ולתמוך בהם ולא נשכח לסייע לכל תושב בכל בעיה, קטנה או גדולה”.

נגן וידאו

סגן השר אבי מעוז: הגיע הזמן לעסוק בהורדת יוקר המחיה

סגן השר ח”כ אבי מעוז התייחס בריאיון לערוץ 7 לסוגיות שעל הפרק. בין היתר אמר מעוז:

“אנחנו צריכים עכשיו לעסוק ביוקר המחיה. זה פוגע בשכבות החלשות. יש לנו עוד שלוש שנים כדי לטפל ברפורמה ובינתיים לא יכול להיות שזוג צעיר עם שני ילדים במעונות משלם כ-8,000 שקלים כל חודש. זה צריך להיות עיקר העיסוק שלנו.

אני מאוד מיצר על ההפגנות בארה”ב. לא מכבסים את הכביסה המלוכלכת בחוץ. מה שהבינו חברי הכנסת, מה שהבינו הפוליטיקאים הוא שלא תוקפים ראש ממשלה כשהוא נמצא בשליחות מדינית. אני קורא לאנשי השמאל, הרפו מההפגנות נגד ראש הממשלה נתניהו בארה”ב. המחאה לא התחילה ברפורמה. המחאה התחילה כשהימין ניצח בבחירות. כבר לפני הצגת הרפורמה תקפו אותי ללא הרף. למרות הכל, אני חייב להגיד שיש דברים טובים שיוצאים מהמחאה הזאת. זה גורם לנו לברר מי אנחנו, מה הזהות שלנו.

ישנם מוסדות שהם בהגדרת מוכר שאינו רשמי. ישנן עמותות שהקימו מוסדות לגילאי היסודי והתיכון. ההורים משלמים הון תועפות על חינוך ילדיהם. למה אנשים צריכים לשלם המון כסף בזמן שמערכת החינוך הממלכתית היא בחינם? אנחנו רוצים לטפל בזה. גם בהסכמים הקואליציוניים הכנסנו את הסעיף הזה. אם הייתי יכול, הייתי מקים רשת חינוך ממלכתית למוסדות הללו.

הכירו את היזם המצליח ממחנה יהודה שיתמודד למועצת העיר מטעם נעם

במפגש בעלי עסקים שהתקיים בשוק מחנה יהודה בירושלים, הכריזה מפלגת נועם בראשות סגן השר אבי מעוז ולצד המתמודדים עו״ד אלדד רבינוביץ’ והגב׳ ליאורה אלון על היזם דוד שמוחה הלוי כמועמד נוסף בצמרת הרשימה שמריצה נעם בבחירות המוניציפליות בעיר.

מאחורי שמוחה, יזם אמביציוזי בן 27 שגדל ונשם את העיר מגיל ינקות, רזומה עשיר של יזמויות לטובת הסוחרים בשוק מחנה יהודה ומי שמקדם את נושא התרבות בירושלים כמענה לציבור המסורתי והדתי בירושלים.

כעת במפגש השקה עם בעלי העסקים בשוק מבטיח שמוחה לקדם את נושא התרבות היהודית ואת צרכיהם של בעלי העסקים הדתיים והמסורתיים בשוק בפרט ובירושלים בכלל. ״כאחד שמכיר את האוכלוסייה הירושלמית כאת כף ידי שמתי לי למטרה לפעול למען צעירי העיר בפרנסה כמו גם באירועי תרבות יהודית אותנטית התואמת לרוחם ולרוח העיר״.

סגן השר אבי מעוז: ״שמח על החיבור הטבעי בין הציבור הירושלמי הוותיק לקהל הצעיר שרוצים להתפתח בעיר. אנו נשמור על אווירת הקדושה של ירושלים ונדאג לכך שתהיה לסוחרים גם את היכולת להתפרנס בכבוד לצד חיי תרבות עשירים וענפים ברוח התואמת את אמונתם ואורח חייהם״.

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר