פרשת במדבר בנעם

סגן השר מעוז למנהלי תלמודי תורה: נעשה כל שביכולתנו לסייע

סגן השר ח”כ אבי מעוז נפגש עם מנהלי תלמודי תורה ובתי ספר לבנות ממוסדות המוכש”ר הדתיים-לאומיים, ודן איתם באפשרויות השונות בכדי לסייע  להם מבחינה תקציבית.

המנהלים פרשו את הקשיים הכלכליים אליהם נקלעו ואת הפערים התקציביים שנפערו עם כניסתו של התקציב החדש והמעבר ל’אופק חדש’ גם למוסדות המוכש”ר, והעלו את החשש שמא חלק מהמוסדות אף ייסגרו בתקופה הקרובה. סגן השר ח”כ אבי מעוז שמע את האתגרים העומדים בפניהם והתחייב לעשות ככל יכולתו כדי לסייע ולעזור במה שיוכל. “אני שומע את המצוקות ואת הצרכים. מאז שאני בכנסת אני עושה את מרב המאמצים כדי לעזור לתלמודי התורה”. מעוז הוסיף: “בזכות הבל פיהם של תינוקות של בית רבן העולם עומד. אנחנו משתדלים לעזור לכל  תלמודי התורה. ודלתי פתוחה בפניכם כל העת. אני מאמין שנמצא את הדרך לעזור לכם גם באתגר הזה”

נגן וידאו

יום ירושלים מלמד: עם ישראל לא יכול לברוח מייעודו

יו”ר מפלגת נעם ח”כ אבי מעוז נאם לרגל ציון יום ירושלים וציון זכרם של יהודי אתיופיה שנספו בדרכם לישראל.

“ב”ה אשרינו שזכינו שאנו עומדים פה ומציינים 56 שנים לנס המופלא של מלחמת ששת הימים, שהחלה היום, כ”ו באייר, ואת שחרור חבלי המולדת ובראשם ירושלים העתיקה, הכותל המערבי ומקום המקדש. לפני קום המדינה, היו בהנהגת היישוב מי שהיו מוכנים להסתפק בהמשך המנדט הבריטי. אבל להשגחה האלוקית היו תוכניות אחרות. השאיפות הפנימיות של עם ישראל, שבאו לידי ביטוי במאבק הנחוש והבלתי מתפשר של לוחמי האצ”ל והלח”י והכרחים נוספים, גלגלו את המציאות לידי כך שפרצה מלחמת העצמאות ושהבריטים יעזבו את הארץ, ומדינת ישראל נולדה ונהייתה למציאות חיה וקיימת…. המציאות תובעת מעם ישראל להיות נאמן לייעודו. ב”ה זכינו אז לחזור אל מרחבי ארצנו ואל הלב שלנו, ירושלים עיר קדשנו ותפארתנו.
אין לנו אפשרות להיתקע רק בשלב בניית הגוף הלאומי. הנשמה והזהות תובעות את שלהן להופיע במציאות. יהודה ושומרון, ירושלים, הכותל המערבי ומקום המקדש, שבהם פעלו אבותינו ואמותינו, אלו שבהם התנבאו נביאינו, שפטו שופטינו ומלכו מלכינו, נושאים ייעוד עמוק ותובעני. אי אפשר לברוח מהייעוד של ‘ממלכת כוהנים וגוי קדוש’.

יום ירושלים שמח!”

נגן וידאו

כדאי למוחים נגד הישיבה בתל אביב לשמוע את דברי ראש עיריית ניו יורק

בעקבות ההסתה הפרועה נגד הישיבה הגבוהה מעלה אליהו בתל אביב, התייחס ח”כ אבי מעוז בנאום במליאת הכנסת לדברים, והקריא מדבריו של ראש עיריית ניו יורק על לומדי התורה:

“אֶריק אדמס, ראש עיריית ניו יורק, דיבר ביום רביעי שעבר באירוע של איגוד החינוך האורתודוקסי ‘TeachNYS’: “במקום להתמקד כיצד אנו משכפלים את ההצלחה של שיפור חינוך ילדינו, אנשים תוקפים את הישיבות שלנו המספקות חינוך איכותי שמחבק את ילדינו. בתי הספר הללו והישיבות האלה, הופכים את סימן השאלה הגדול שמרחף מעל ילדינו לסימן קריאה שמעיד: הילדים שלנו טובים. אנחנו צריכים לשכפל את מה שאתם עושים…אנחנו לא צריכים לשאול מה עושים רע בישיבות, אלא לנסות ולהבין מה כל כך טוב בישיבות ולהביא אותו למערכת החינוך הציבורית”.
מעוז הוסיף: אצלנו, לעומת זאת… בעיני קומץ אנטי דתי הדבר היה לצנינים, והם החלו במאבק, שנראה כמתודלק בכסף רב, כדי למנוע את כניסתה של הישיבה לאותו מתחם, ואתמול אף הפגינו במקום פעילי ‘הדגלים השחורים’ ו’קריים מיניסטר’. מאיזו סיבה הם הפגינו? למשל, כי מדובר בישיבה לגברים בלבד. אלא מה, ישיבה מעורבת? זה עוד לא ראיתי”.

נגן וידאו

הרס השפה הוא רק ‘עיצוב גרפי’? כך מהנדסים תודעה

יו”ר מפלגת נעם ח”כ אבי מעוז התייחס בנאומו במליאת הכנסת לתשובה של השר ארבל בו טען כי הוא אינו מתעסק ב’עיצוב גרפי’:

“לעבור על חוק יסוד הלאום שקובע כי השפה הרשמית בישראל הינה העברית ולא שפה מומצאת חדשה, זה לא רק עיצוב גרפי. עיוות שפה בת אלפי שנים מתוך תפיסה רידקלית כאילו היא שפה שמדכאת נשים ולכן צריך לעוות אותה כדי להנדס את ודעת הציבור, זה לא רק עיצוב גרפי. השפה העברית היא לשון הקודש, היא יהדות, היא מסורת, היא מורשת והיא השפה בה ניתנה לנו התורה. אני ממליץ לשר הפנים לשלוט במשרדו, לשחרר אותו מהאג’נדות הזרות שהשתלטו עליו ולא להיות כלי בידיהן, ולהחזיר את עטרת השפה העברית לשון הקודש ליושנה”.

נגן וידאו

הפעוט החרדי שנלקח מהוריו | ח”כ מעוז מציע הקמת ועדה חסויה

בעקבות המחדל החמור בו תינוק כבן חודש נלקח מהוריו בגלל חשד להתעללות ולבסוף התברר כי הוא סובל מדימום מוחי, התקיים דיון בוועדת הרווחה בו הציע ח”כ מעוז להקים ועדה פרלמנטרית חסויה שתפקח על פעולותיהם של העובדים הסוציאליים.

לדבריו, “אנחנו מדברים על מקרה ספציפי, אבל צריכים לקחת ממנו את הדוגמה. תפקידנו כחברי כנסת הוא לבקר את רשויות המינהל. כשמבקשים לבקר למשל בוועדת חוץ וביטחון יודעים איך לעשות זאת ויש את הדרכים, כולל דיונים בדלתיים סגורות את עבודת הממשלה. פקידות הסעד הן חלק מעבודת הממשלה ותפקידנו לבקר אותן. אני מכיר באופן אישי מקרה של החלטות שרירותיות לחלוטין של פקידות הסעד. אכן נושא מאוד טעון. אנחנו צריכים לצאת מפה עם תוצאה שיש איזשהו מנגנון, או ועדה לפיקוח על הנושא הזה עם סמכויות לקבל עדויות מהציבור וגם לקבל החלטות ביחס לעובדים הסוציאליים. בסופו של דבר במרכז הדיון צריכה להיות טובת הילד”.

נגן וידאו

ראשי המחאה רוצים לייאש אותנו – זה לא יצליח להם

יו”ר מפלגת נעם ח”כ אבי מעוז התייחס לניסיונות השונים של ראשי האופוזיציה ומובילי המחאה לייצר אווירת נכאים במדינה ולגרום לייאוש:

“אחת מהמטרות המרכזיות של ראשי האופוזיציה ומובילי המחאות היא להשרות רוח נכאים על העם היושב בציון. הרי גם אם הממשלה תמחזר הצעות לתיקון מערכת המשפט שחלקכם הציע בעבר, אתם תזעקו שזו הפיכה משטרית ושאוטוטו אנחנו דיקטטורה. הרי לא משנה כמה הדירוגים הבינלאומיים שלנו נותרים על כנם והאבטלה צונחת, אתם תזעקו על קריסת הכלכלה ועלייה ביוקר המחייה… אבל אנחנו לא מתייאשים. עם שעבר את כל מה שאנחנו עברנו לא מתייאש. עם שהצליח לשמור על קיומו כעם במשך 1800 שנה, שבהן היה מפוזר בכל קצוות תבל, לא מתייאש. עם, שבתהליך מופלא שלא היה כמותו בתולדות האנושות, קם לתחיה והתקבץ חזרה לארצו, לא מתייאש”.

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר