פרשת בהעלותך בנעם

נגן וידאו

כל האמת על מערכת השקיפות שיקים ח”כ מעוז

מאז הפרסום על חזרתו של ח”כ אבי מעוז לממשלה הופצו סילופים ומניפולציות בדבר מערכת השקיפות שהוא מתכנן להקים. בנאום הנדסת תודעה מספר 87 התייחס ח”כ מעוז לדברים, ואמר:

“במסגרת תפקידי כסגן שר ניתנה לי האפשרות לייצר מערכת של שקיפות כלפי ההורים ביחס לתוכניות החיצוניות שפועלות בבתי הספר. ברוכים הבאים לרגע של הנדסת תודעה: מה הרעיון של השקיפות? שאור השמש הוא המחטא הטוב ביותר. מה לא כלול בשקיפות? לא פיקוח, לא מעקב, לא התערבות בתכנים וגם לא קומיסריות. כל אלו הם עוד פייק ניוז והנדסת תודעה רדודה בניסיון לערער את הלגיטימיות של הממשלה הנבחרת. שקיפות זו שקיפות ותו לא, והזכות הבסיסית של כל הורה היא לדעת אלו תכניות חיצוניות לומדים וסופגים הילדים שלו”. ח”כ מעוז סיכם: “אני ממליץ להורים לעקוב אחר הקמת המערכת ובאמצעותה לממש את הזכות הבסיסית הזאת”

באו לקלל ויצאו מברכים

בידיעות אחרונות פרסמו תמונה, שכנראה נועדה להיות חלק מההכפשות על ח”כ אבי מעוז לאחר שהממשלה אישרה את התקציב להקמת הרשות לזהות יהודית לאומית בראשותו.

אלא שבידיעות באו לקלל ונמצאו מברכים. רבים ברשתות החברתיות אמרו שבעיניהם הקריקטורה מסבירה היטב את כוונתו של ח”כ מעוז: לשמור על הילדים מפני סכנות חינוכיות, בדומה לשמירה עליהם מפני סכנות אחרות.

ב”ה, הציבור ברובו מבין היטב את הצורך בשקיפות במערכת החינוך, ואנו מקבלים תגובות תמיכה רבות במהלכים של המפלגה ושל ח”כ מעוז.

נגן וידאו

גם להורי המוכש”ר יש זכות לבחור מוסדות חינוך המתאימים לערכיהם

יו”ר מפלגת נעם ח”כ אבי מעוז התייחס בנאומו במליאת הכנסת לאגף המוכש”ר (מוכר שאינו רשמי) שנמצא במשרד החינוך בו לומדים עשרות אלפי תלמידים ציוניים וחרדיים שמתוקצבים באופן חלקי בלבד לעומת תלמיד ‘רגיל’ אחר.

“במשרד החינוך ישנו אגף המוכש”ר, כלומר, המוכר שאינו רשמי. אני מדבר על מוסדות חינוך שבהם כמה עשרות אלפי תלמידים מתלמודי תורה ציוניים וחרדיים, שלא משתייכים לאחת משתי הרשתות החרדיות, ושמתוקצבים חלקית לעומת התקצוב של תלמיד רגיל במדינת ישראל. ובמה הם חטאו? בכך שהוריהם מתעקשים לשלוח אותם למוסדות חינוך שנאמנים להשקפת עולמם ולאמונתם. בתקופת כהונתו של שי פירון כשר החינוך נחתכו מכבשת הרש שלהם עוד תקצובים. הורים, שלא היו להם נציגים פוליטיים שדאגו להם לאורך השנים, משלמים 500, 600 ואפילו 800 ₪ לחודש על כל ילד בגילאי היסודי. הגיע הזמן לתקן באמת את העיוות הזה. כל ילד אמור לקבל את המענה המתאים לו. להורים צריך להיות חופש לבחור את החינוך שתואם את דרכם, את הערכים שלהם ואת אמונתם, והתקצוב של המדינה אמור להיות אחיד בין ילדי ישראל… גם להורים האלה, שמייצגים חלק ניכר מאזרחי ישראל, מגיעה הזכות לבחור מוסדות חינוך שמתאימים לערכים שלהם”
נגן וידאו

הבורות המביכה של שופט בג”ץ מזכירה למה חייבים רפורמה משפטית

במסגרת דיון בבג”ץ בנושא החמץ בצה”ל, אמר השופט יצחק עמית שההצעה כי מי שרוצה יאכל חמץ מחוץ לבסיס, פוגעת בחיילים שלא יוכלו להיכנס למטבח – כי “מי מאיתנו לא עשה בשתיים בלילה צ’יפס במטבח”. בתגובה לדברים אמר ח”כ אבי מעוז במליאת הכנסת, בין היתר:

“לדאבוני זו בורות מביכה. שופט בבית המשפט העליון במדינת ישראל משווה בין הכנת צ’יפס בלילה לבין הטרפת מטבחי צה”ל בפסח על ידי חמץ. אגב, השופט עמית לא יודע שכניסת חיילים להכין אוכל באופן עצמאי למטבח כדי להכין אוכל באמצע הלילה היא בעיה קשה בכשרות של אותו מטבח?… השופט עמית נותן לנו שוב ושוב את ההסבר הכי טוב שיש, למה נדרשת רפורמה במערכת המשפט, בדגש על הוועדה לבחירת שופטים ועל עצמאותה של הרשות המחוקקת: הגיע הזמן שבבית המשפט העליון ישבו שופטים שיודעים מהי יהדות, ולא מביכים את עצמם ואותנו באמירות כמו אלו של השופט עמית. הגיע הזמן שבבית המשפט העליון ישבו שופטים שרואים ערך עליון בשמירה על זהותה היהודית של מדינת ישראל. הגיע הזמן שהכנסת תהיה עצמאית למלא את תפקידה כמחוקקת על פי הערכים שבשמם נבחרו חברי הכנסת, בלי לחשוש כל הזמן מכפיית אג’נדות שונות ומשונות ע”י שופטים רדיקליים”.

נגן וידאו

מחלה ושמה ‘ביביפוביה’

ח”כ אבי מעוז, התייחס בנאומו במליאת הכנסת ל’קולבים’ השונים המשמשים את השמאל לביטוי השנאה שלהם כלפי נתניהו, אותה הוא מכנה “ביביפוביה”. בין היתר אמר מעוז:

“מזה כמה שנים ישנה מחלה קשה שתוקפת שוב ושוב את מחוזות השמאל, ושמה ביביפוביה. מיד אחרי הבחירות האחרונות המחלה התפרצה ביתר שאת והתחילה להופיע בשיטת הקולבים. כל פעם מוצאים קולב חדש לתלות עליו את הביביפוביה. פעם זה אני הקולב, עם ההפחדות על תקציב של שני מיליארד שקלים במשרד החינוך, שכביכול היה אמור לעבור לשליטתי. הקולב הבא היה הרפורמה לתיקון ההפיכה המשפטית של אהרן ברק. בהמשך קרן הארנונה הפכה לקולב התורן וזכתה לגינויים חריפים. ואז הגיע לתפקיד הקולב לביביפוביה הציבור החרדי… ואז הגלגל חוזר, ושוב אני הקולב.

אני מאוד מקווה שהביביפוביה שלכם היא לא מחלה חשוכת מרפא ושתימצא במהרה התרופה המתאימה. אתם יכולים להמשיך לחפש עוד ועוד קולבים. אנחנו נמשיך לפעול לטובת עם ישראל ומדינת ישראל. בשביל כך קיבלנו את אמון העם”

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר