שלום לכם!
מהלכי החקיקה במסגרת הרפורמה המשפטית להחזרת האיזון בין רשויות השלטון בישראל מתקדמים. הנשיא הרצוג הציג מתווה פשרה למראית עין, אך עיון בפרטים ובמרכיבים מלמד שהמתווה אינו ‘מתווה פשרה’ ובוודאי אינו ‘מתווה העם’ כפי שהוצג. שני עקרונות חייבים להישמר: האחד הוא היותה של הכנסת, שהיא הרשות המחוקקת, הרשות העליונה ובעלת המילה האחרונה בחקיקה, והעיקרון השני הוא ששופטי העליון ייצגו את העם על גווניו השונים. שני המרכיבים האלה חיוניים להשבת האיזון המבוקש בין רשויות השלטון.
גם כיום, בתפקידי כחבר כנסת, אמשיך לפעול לחיזוק הזהות היהודית של המדינה, מהכנסת, ובמקביל אנסה למצות את המאמצים לאפשר את חזרתי לממשלה.
שבת שלום ובשורות טובות
אבי מעוז