סגן השר מעוז: קורא לפעול מיידית להחזיר את אבא ואמא לטפסים ולהקמת ועדה לבחינת השינוי בסעיף הנכד

דבריו המלאים של יו”ר מפלגת נעם סגן השר ח”כ אבי מעוז:

שלום לכם, שבת קשה עברה על מדינת ישראל. שולח מכאן תנחומיי למשפחות הנרצחים.
אתמול ביקרתי בשערי צדק את הפצועים מהפיגוע בעיר דוד, מרחק 200 מ’ מביתי. את הפצועים אני מכיר ואני רוצה ברשותכם לקרוא פרק תהילים לרפואת קצין צה”ל שפצוע קשה, ולרפואת כל הפצועים מהפיגועים בשבת: שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ ד’
ד’ שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי. אִם עֲו‍ֹנוֹת תִּשְׁמָר יָ-הּ ד’ מִי יַעֲמֹד. כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא.
קִוִּיתִי ד’ קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי. נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר. יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל ד’ כִּי עִם ד’ הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת.
וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲו‍ֹנֹתָיו.

אנו מתמודדים עם ביצת טרור. את הביצה יש לייבש. ללא פשרות!
יבוש ביצה הוא בדרך כלל פעולה סביבתית ולא נקודתית. ולכן אני קורא לממשלה לקבל החלטה מידית על גירוש משפחות מחבלים ועל פעולות הרתעתיות על סביבת המחבלים הפוטנציאלים, על מנת שהמשפחה, השכונה, הסביבה והאזור ימנעו מכל מחבל פוטנציאלי, ילד או מבוגר, לבצע את זממו.

בסקר שהוזמן ע”י מפלגת נעם ונערך בסוף דצמבר, שאלנו על איזה מהערכים אסור להתפשר בכל מחיר בממשלה הקרובה.
מתוך מצביעי הקואליציה שענו, 41% הצביעו על תיקון סעיף הנכד בחוק השבות ו- 31% על פסקת ההתגברות. לאחר כשלושה שבועות של אחריות על הארגון נתיב, מאז התמניתי לסגן שר, אני מתייחס בדאגה רבה לנתונים שמצטיירים מהעלייה הנוכחית מהמדינות שהיו חברות בבריה”מ לשעבר ולפיהן על כל יהודי עולים 2.75 זכאי חוק השבות שאינם יהודים. יחס של 1 ל- 2.75 לרעת העם היהודי. בהסכם הקואליציוני, ישנו סעיף האומר שתקום ועדה לבחינת השינוי בסעיף הנכד שבחוק השבות. אני דורש שתוקם ועדה זאת לאלתר.

סעיף נוסף שקיים בהסכם הקואליציוני, שנחתם בינינו לבין הליכוד אומר כך: “בכל מוסדות המדינה יונפקו טפסים רשמיים ובהם רישום הורות תחת הכותרת ‘אבא’ ו’אמא’. הדבר לא יגרע מאפשרות לנפק טפסים מקבילים התואמים לחלופת הורים למעוניינים בכך”. אני מקבל עשרות ואף יותר מכך, פניות מהורים שצריכים לרשום את ילדיהם למוסדות החינוך לשנת הלימודים הבאה, ונאלצים לעשות זאת על גבי טפסים שבהם מצויין רק ‘הורה 1′ ו’הורה 2’. אני מקבל מאות פניות מתורמי דם פוטנציאלים שרוצים להיענות לקריאה לתרום דם, עקב המחסור המתמשך במנות דם, ואינם מוכנים למלא טפסים שלא מופיעים בהם האב והאם. בינתיים מאות צעירים וצעירות נוסעים לתרום בבתי חולים שכן מאפשרים להם לחתום על טפסים שלא מוחקים את אביהם ואמם.

אני פונה גם כאן לחבריי השרים לפעול מידית לקיום סעיף זה בהסכם הקואליציוני ככתבו וכלשונו לאלתר וללא דיחוי, כל אחד במשרדו וביחידות הסמך שתחת אחריותו.

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר