סגן השר מעוז: לא מנפילת הדמוקרטיה השמאל חושש, אלא מהדמוגרפיה

יו”ר מפלגת נעם סגן השר ח”כ אבי מעוז התייחס בנאומו במליאת הכנסת להעברת החוק לצמצום עילת הסבירות שעבר היום במליאת הכנסת. “אולי תפסיקו כבר לשקר לציבור במצח נחושה. עילת הסבירות מעניינת אתכם כשלג דאשתקד, לא ככה?

הרי אהרן ברק, הכהן הגדול שלכם, אמר בזמנו שאין לו בעיה שיבטלו את עילת הסבירות. לפיד, ליברמן וסער ביקרו בעבר בחריפות את עילת הסבירות ורצו לצמצם או לבטל אותה.
אז פתאום זה הפך להיות הרס הדמוקרטיה? גם ההתנגדות לרפורמה היא לא מה שמניע אתכם, נכון? כי ההכנות למחאה מבית היוצר של אהוד ברק נעשו עוד לפני ההכרזה של שר המשפטים על הרפורמה. הרבה לפני. וזו אפילו לא השנאה התהומית האישית שלכם לנתניהו. הרי ראינו באיזו מהירות אתם מסוגלים לשנות יחס של שנאה לחיבוק ענק כלפי מי שעובר טיפול המרה, כמו למשל ריבלין, שרון, אולמרט, בנט ודומיהם, אז אם נתניהו היה עורק אליכם, מזמן הייתם הופכים אותו ליקיר האומה.
רק על זה שהוא עמד בניסיון הזה מגיע לו פרס ישראל.

מה שבאמת מפחיד אתכם זה הפחד העמוק, או אפילו הייתי אומר האימה העמוקה שמקננת בכם. זו לא ה’דמוקרטיה’. זו ה’דמוגרפיה’. איך כתב עקיבא נוביק ב’הארץ’? לגולדקנופך, לפורוש ולאייכלר יש ביחד 36 ילדים. ולכל אחד מהם וגם לי, יש יותר ילדים מלכל חברי הכנסת של מפלגת העבודה ביחד.
כך כתב עקיבא נוביק בהארץ.
ולא רק הדמוגרפיה. אתם רואים שעם ישראל מסרב להתנתק מהזהות הלאומית-יהודית שלו, ומתחבר יותר ויותר לזהות המסורתית שלו.

הניסיון למחיקת הזהות של העם הזה, שהחל עוד בגזיזת הפאות במחנות העולים, והמשיך בכל שטיפת המוח והאינדוקטרינציה דרך מערכות התקשורת, האקדמיה, התרבות, החינוך והמשפטים, לא צלח.
המוני היהודים בציון, אלה שאתם מתייחסים אליהם ואל ההכרעה שלהם במערכת הבחירות בכזה זלזול וביטול, מסרבים להיגרר ולהשתעבד לערכים הפרוגרסיביים שלכם.
הם מסרבים להיכנע לניסיון להידמות לתרבות הכושלת באירופה ובאמריקה. הם מבינים שהאושר והמשמעות לא נמצאים במקסם השווא שאתם מנסים למכור להם בחתירה העיקשת שלכם אל מדינת כל אזרחיה, אלא דווקא בחיזוק הזהות הלאומית והזהות היהודית בעלת המורשת והמסורת.
מזה אתם כל כך מפחדים.
את זה אתם מנסים בכל דרך לסכל. ובגלל הפחד הזה, יש בכם גם כאלו שמוכנים לשרוף הכל. אבל זה לא יצלח. עם ישראל צועד עם הפנים אל העתיד”

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר