סגן השר אבי מעוז: “דמוקרטיה היא לא שלטון החוק – דמוקרטיה היא שלטון המחוקק”

סגן השר במשרד ראש הממשלה ח”כ אבי מעוז התייחס לדברים שאמר השבוע נשיא בית המשפט העליון לשעבר אהרון ברק בעניין הרפורמה המשפטית המתוכננת.

“אהרון ברק דיבר השבוע על סכנה ברורה ומוחשית לדמוקרטיה ועל תחילת חורבן הבית השלישי. האיש החזק ביותר במדינת ישראל בעשורים האחרונים, שהפך את עצמו ואת רשות המשפט שעמד בראשה לשליטה דיקטטורית דה-פקטו, וזאת על ידי שימוש בחוק שהועבר באישון לילה על ידי רוב מקרי של נבחרי הציבור ברשות המחוקקת, בזמן שלתומכים בחוק אין מושג איזה שימוש דרמטי ייעשה בו, הוא, בכבודו ובעצמו, זועק על כך שממשלה, שנבחרה ברוב ברור ומובהק, מבקשת לממש בצורה הכי דמוקרטית וחוקית שיש, את הערכים שבשמם היא נבחרה.

והוא עוד מקונן על כך ששר המשפטים לא התייעץ איתו טרם ההכרזה על התיקונים במערכת המשפט. אז אני רוצה לפנות מכאן לאהרן ברק ולחברי האופוזיציה. הרי לשיטתכם הדמוקרטיה היא ערך סובייקטיבי, שקיים רק כאשר הוא משרת אתכם. אם ניצחתם בבחירות – זו הדמוקרטיה בהתגלמותה. אם הפסדתם בבחירות – זו דיקטטורה ולבחירת העם אין משמעות. אם מערכת המשפט משרתת אתכם – זו דמוקרטיה מהותית. אך אם חלילה מערכת המשפט משרתת את שלטון הימין, זהו באג בתוכנה שצריך לתקן.
בקיצור, כל מה שאתם עושים בשם הדמוקרטיה, אם הוא נעשה על ידינו, זו כפייה, דיקטטורה, פאשיזם, קץ הדמוקרטיה ואפוקליפסה.

אבל הגיע הזמן לברר מהי באמת דמוקרטיה.
האם הדמוקרטיה היא שלטון החוק? הרי כל הזמן רוממות שלטון החוק בפיכם. אתם הדואגים לכאורה לשלטון החוק, ואנחנו, לטענתכם, האיום על שלטון החוק. אבל זוהי הנדסת תודעה מזוקקת. הדמוקרטיה איננה שלטון החוק, אלא שלטון המחוקק. מהות הדמוקרטיה היא: שלטון העם באמצעות נציגיו הנבחרים בבית המחוקקים. לא שלטון החוק ולא שלטון הבג”ץ.
אלא שלטון העם. שלטון המחוקק.

אדוני היו”ר, הגיע הזמן להתעלם מרעשי הרקע האנטי דמוקרטיים, גם אם הם באים מפיהם של מלומדים מכובדים כמו ברק וחבריו. עם ישראל מצפה מאיתנו סוף סוף לשלוט, ואנחנו נשלוט”

תודה שהצטרפת!

נשמח לקבל עוד כמה פרטים:

תומכים למען הזהות היהודית של המדינה

הרשמו וחזקו את מפלגת נעם!

שומרים לכם על הפרטיות! לא נשתף או נעביר את פרטיכם לשום גורם אחר. 

צור קשר